HaberlerYaşamTableti olmadığı için derslerine çalışamayan engelli öğrenciye yardım eli

Tableti olmadığı için derslerine çalışamayan engelli öğrenciye yardım eli

Malatya'da ikamet eden ve maddi sıkıntılar çeken, interneti ve tableti olmadığı için uzaktan eğitim alamayan Özgül ailesinin engelli çocuğu Ömer ve kardeşini ziyaret eden Vali Aydın Baruş, sıkıntının giderilmesi için talimat verdi.

Tableti olmadığı için derslerine çalışamayan engelli öğrenciye yardım eli

Vali Baruş, Yeşilyurt ilçesi Seyran Mahallesinde ikamet eden ve maddi sıkıntılar çeken, Özgül ailesini ziyaret etti.

Yaşadığı maddi zorlukları dile getiren baba Dursun Özgül, engelli çocukları Ömer'in rehabilitasyonu için Vali Baruş'tan yardım istedi.

Vali Aydın Baruş da Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek Ömer'in eğitim alabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

6'ncı sınıfa giden oğulları Ahmet'in de eğitim konusunda sıkıntı yaşadığını anlatan anne Dursun Özgül ise çocuklarının derslerinde başarılı olduğunu, fakat bu süreçte evlerinde internet ve tabletleri olmadığı için derslerden geri kaldığını söyledi.

Vali Aydın Baruş, yanlarında getirdikleri tableti aileye verdi ve ilgili kurumu arayarak Seyran Mahallesinde bulunan ikamete en kısa sürede internet getirilmesi talimatını verdi.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER