HaberlerYaşamSağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

Sağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

​Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz yaptığı yazılı açıklamada, sağlık sektöründe yaşanan sorunları duyurmaya ve çözümü için gündemde tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Sağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

Sağlık çalışanlarının salgın döneminde büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Eviz, Covid-19 salgınında en ön safta olup da ancak hala kadrolu olamayanların kadroya alınmalarını istedi.

Sağlık çalışanlarının ülkede ilk Covid-19 tanısı konulduğundan bu yana yoğun bir çalışma temposuyla salgınla mücadele ettiğini kaydeden Eviz, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu fedakârca gayretin neticesinde salgın, kontrol altına alınmış durumdadır. Ancak sağlık çalışanları bu süreçte yalnızca pandemiyle değil mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin birçok sorunla da mücadeleye devam etmekteler.

Ancak sorunları çözülmedi. 4b süresiz sözleşmeli, 4b görünümlü 4c’li sözleşmeli, 5393’lüler Sağlık ve sosyal hizmetlerde bunlara ilaveten; Vekil ebe, hemşire, Kamu dışı aile sağlığı çalışanları, 4924’lüler AÇSH Bakanlığında ek ders karşılığı görev yapan öğretmenler.

Yardımcı Hizmetli Personelin VHKİ ve memur statüsüne geçirilmeleri başta olmak üzere birçok sorun yaşanıyor. Liste çok uzun, çözüm kadro."

İLGİLİ HABERLER

Maskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldiGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldiAdıyaman Müftülüğü bedensel engelli vatandaşlara sahip çıkmaya devam ediyorAdıyaman Müftülüğü bedensel engelli vatandaşlara sahip çıkmaya devam ediyorKanser hastası adamın feryadı: Devlet beni ölüme mi terk edecek?Kanser hastası adamın feryadı: Devlet beni ölüme mi terk edecek?​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti
SIRADAKİ HABER