HaberlerYaşamSağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

Sağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

​Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz yaptığı yazılı açıklamada, sağlık sektöründe yaşanan sorunları duyurmaya ve çözümü için gündemde tutmaya çalıştıklarını söyledi.

Sağlık-Sen sağlıkçılar için gündem oluşturmaya devam ediyor

Sağlık çalışanlarının salgın döneminde büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Eviz, Covid-19 salgınında en ön safta olup da ancak hala kadrolu olamayanların kadroya alınmalarını istedi.

Sağlık çalışanlarının ülkede ilk Covid-19 tanısı konulduğundan bu yana yoğun bir çalışma temposuyla salgınla mücadele ettiğini kaydeden Eviz, açıklamasında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu fedakârca gayretin neticesinde salgın, kontrol altına alınmış durumdadır. Ancak sağlık çalışanları bu süreçte yalnızca pandemiyle değil mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin birçok sorunla da mücadeleye devam etmekteler.

Ancak sorunları çözülmedi. 4b süresiz sözleşmeli, 4b görünümlü 4c’li sözleşmeli, 5393’lüler Sağlık ve sosyal hizmetlerde bunlara ilaveten; Vekil ebe, hemşire, Kamu dışı aile sağlığı çalışanları, 4924’lüler AÇSH Bakanlığında ek ders karşılığı görev yapan öğretmenler.

Yardımcı Hizmetli Personelin VHKİ ve memur statüsüne geçirilmeleri başta olmak üzere birçok sorun yaşanıyor. Liste çok uzun, çözüm kadro."

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER