HaberlerYaşamSağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

Sağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

​Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi sağlık çalışanları, Covid-19’a karşı tedbirlere uymada farkındalık oluşturmak amacıyla fotoğraf sergisi düzenledi.

Sağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

Nisan 2020’den bu yana pandemi hastanesi ilan edilen ve yatan hasta kliniği, yoğun bakım hizmetleri, Covid acil ve Covid numune kabul birimleri ile hizmet veren YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde görev alan sağlık çalışanları, virüse yakalanan hastaların ve onları tedavi eden mesai arkadaşlarının tedavi sürecindeki mücadele anlarını fotoğrafladı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli sergiyi ziyaretinde, “Sağlık çalışanlarımızın omuzladığı bu onurlu görevden yansıyan kareleri çok anlamlı buldum. Sergideki fotoğraflar, duygu dolu olmalarının yanında büyük bir mücadele örneğinin de göstergesidir. Hastanemizi ziyaret eden tüm ziyaretçilerin bu sergiyi gezdikten sonra Coronavirus tedbirlerine daha çok uymalarını diliyorum” ifadelerinde kullandı.

Sergiyi düzenleyen Hastane Başhekimliği, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Kalite Yönetim Direktörlüğü; sergiyi, Covid-19 nedeniyle hayatlarını kaybeden mesai arkadaşları Veysi Göz, Özlem Şahin ve tüm sağlık çalışanlarına adadıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER