HaberlerYaşamSağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

Sağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

​Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi sağlık çalışanları, Covid-19’a karşı tedbirlere uymada farkındalık oluşturmak amacıyla fotoğraf sergisi düzenledi.

Sağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"

Nisan 2020’den bu yana pandemi hastanesi ilan edilen ve yatan hasta kliniği, yoğun bakım hizmetleri, Covid acil ve Covid numune kabul birimleri ile hizmet veren YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde görev alan sağlık çalışanları, virüse yakalanan hastaların ve onları tedavi eden mesai arkadaşlarının tedavi sürecindeki mücadele anlarını fotoğrafladı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli sergiyi ziyaretinde, “Sağlık çalışanlarımızın omuzladığı bu onurlu görevden yansıyan kareleri çok anlamlı buldum. Sergideki fotoğraflar, duygu dolu olmalarının yanında büyük bir mücadele örneğinin de göstergesidir. Hastanemizi ziyaret eden tüm ziyaretçilerin bu sergiyi gezdikten sonra Coronavirus tedbirlerine daha çok uymalarını diliyorum” ifadelerinde kullandı.

Sergiyi düzenleyen Hastane Başhekimliği, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Kalite Yönetim Direktörlüğü; sergiyi, Covid-19 nedeniyle hayatlarını kaybeden mesai arkadaşları Veysi Göz, Özlem Şahin ve tüm sağlık çalışanlarına adadıklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Kontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri olduVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri oldu82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor84 yaban hayatı geliştirme sahası ilan edildi84 yaban hayatı geliştirme sahası ilan edildiKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardıKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardı
SIRADAKİ HABER