HaberlerYaşamRehin alınan savcı hayatını kaybetti

Rehin alınan savcı hayatını kaybetti

İstanbul Adalet Sarayı’ndaki 8 saat süren rehine krizi polisin yaptığı operasyonla sona erdi. Operasyonda 2 terörist ölü ele geçirilirken rehin alınan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıklandı.

Rehin alınan savcı hayatını kaybetti

Öğle saatlerinde başlayan rehine krizinin ardından adliyedeki duruşmalar ve diğer işlemler sonlandırıldı. Saat 15.00 sıralarından adliye tamamen boşaltıldı. Basın mensupları da giriş kattaki basın odasına alındı.

Adliyeye giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Eylemcilerle saatlerce görüşmeler sürdü. Müzakereciler ile eylemciler arasında telefon görüşmesi sürerken savcının rehin tutulduğu odada akşam 20.15 sıralarında silah sesi duyuldu. Odadan silah sesinin duyulmasının ardından savcının odasının önünde hazır bekletilen özel tim ekipleri odayı basarak operasyona başladı. Patlama sesinin ardından silah sesleri duyuldu. Kısa bir süre sonra bir patlama sesi daha duyuldu. Yaklaşık 20 dakika süre içerisinde bir kaç kez patlama ve çok sayıda silah sesi yankılandı.

Operasyon sonunda eylemciler ölü ele geçirilirken savcı Kiraz’ın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Kiraz’ın tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği açıklandı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

İLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıKöylüler kendi imkânlarıyla ‘Zoveser Dağı’na yol açıyorKöylüler kendi imkânlarıyla ‘Zoveser Dağı’na yol açıyorİşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyorİşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyorBatmanlı gençlerden “Spor kompleksi” talebiBatmanlı gençlerden “Spor kompleksi” talebi
SIRADAKİ HABER