HaberlerYaşamPalu Köprüsü'nde çatlak meydana geldi

Palu Köprüsü'nde çatlak meydana geldi

Elâzığ'ın Palu ilçesinde bulunan Palu köprüsü üzerinde, ağır tonajlı araçların geçmesi ve son zamanlarda yaşanan depremlerden dolayı çatlakların oluşması ilçe halkını tedirgin ediyor.

Palu Köprüsü'nde çatlak meydana geldi

1980'li yıllarda inşa edilen ve 2 il, ilçe, bir kasaba ve birçok köyü birbirine bağlayan Palu Köprüsünde son zamanlarda meydana gelen çökme ve çatlaklar ilçe halkını kaygılandırıyor. 

Palu Köprüsünün yanında işletmesi olduğunu, köprünün hasar aldığını ve bir ay öncesine göre hasarın daha da arttığını belirten Sait Gül, şunları dile getirdi:

Siz de birazdan göreceksiniz köprünün üzerinde, ciddi anlamda demir kısmında çöküntü var, beton kısmında ise kayma var. Bu köprü, ilçemizi diğer ilçelere bağlar ve köylerin ana bağlantı noktasıdır. Son zamanlarda ağır tonajlı araçlar buradan geçiyor. Köprünün üzerinde çatlaklar oluşmaya başladı. Daha öncede de vardı. Şimdi daha belirgin hale geldi. Ağır tonajlı araçların geçmesinden mi yoksa son zamanlarda meydana gelen depremlerden mi kaynaklandı bilmiyorum.

Ali Sert adlı vatandaş da köprünün yetkililer tarafından incelenmesini istediklerini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER