HaberlerYaşamOlta iğnelerinin yaraladığı Caretta Caretta tedavi edilerek doğaya bırakıldı

Olta iğnelerinin yaraladığı Caretta Caretta tedavi edilerek doğaya bırakıldı

Adana Büyükşehir Belediyesine ait su altı ekipleri, vücuduna barikat iğneleri saplanan Caretta Caretta'yı tedavi ettikten sonra tekrar yaşam alanına bıraktı.

Olta iğnelerinin yaraladığı Caretta Caretta tedavi edilerek doğaya bırakıldı

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Carettalardan biri, Adana'nın Karataş ilçesi Harbiş Sahilinde, sahile vurmuş halde yaralı olarak bulundu.

Yaralı canlı, belediye ekiplerince bedenine saplanan iğnelerden kurtarılıp doğaya bırakıldı.

Sahilde Caretta Caretta olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Müdürlüğüne bildirdi.

Sahile gelen ekipler, Caretta Caretta'ya 2 olta iğnesi saplandığını tespit etti. Görüntülü aramayla veteriner hekimlerden destek alarak iğneleri çıkaran ekipler daha sonra Caretta Caretta'yı dalganın az olduğu bölgeye götürerek doğal hayata bıraktı.

Denize giren vatandaşların ve deniz canlılarının sağlığı için balıkçıları uyaran ekipler, atıl durumda bulunan kopmuş ve parçalanmış misinaların ucundaki iğnelerin suya atılmaması konusunda halka uyarıda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER