HaberlerYaşamMüftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Müftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından, doğuştan 2 ayağı tutmayan,mental retardasyon hastasına ortopedik engelli sandalyesi hediye etti.

Müftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Gölbaşı İlçe müftüsü Abdullah Yıldırım, Müftülük Engelli Koordinatörü Ali Rıza Gürses ve din görevlilerinin katılımı ile Covid-19 tedbirleri alınarak, ortopedik sandalye ihtiyacı olan Kezban K. evinde ziyaret edildi.

İl Müftüsü Taşçı, engelli vatandaşın durumu hakkında ailesinden bilgi alarak sabır temennisinde bulundu.

İnsanda bulunan engel her ne olursa olsun, insan için bir eksiklik teşkil etmeyeceğini belirten müftü Taşçı, insanın en üstün varlık olduğunu hatırlatarak, “Allah insanı yaratırken eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bu sebeple fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun insanı eşrefi mahlûkat olmasına veya üstün bir varlık olmasına engel teşkil etmeyecektir.

Taşçı, insanın bu dünyada sahip olduğu engelinin insanın uzuvlarındaki engel olmadığını, asıl engelin kalplerin görmemesi ve duymaması olduğunu ifade etti.

Müftü Mehmet Taşçı, müftülük olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını, engelli vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak, engellilerin manevi gelişimlerine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER