HaberlerYaşamMüftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Müftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından, doğuştan 2 ayağı tutmayan,mental retardasyon hastasına ortopedik engelli sandalyesi hediye etti.

Müftülükten engelli vatandaşa ortopedik sandalye hediyesi

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Gölbaşı İlçe müftüsü Abdullah Yıldırım, Müftülük Engelli Koordinatörü Ali Rıza Gürses ve din görevlilerinin katılımı ile Covid-19 tedbirleri alınarak, ortopedik sandalye ihtiyacı olan Kezban K. evinde ziyaret edildi.

İl Müftüsü Taşçı, engelli vatandaşın durumu hakkında ailesinden bilgi alarak sabır temennisinde bulundu.

İnsanda bulunan engel her ne olursa olsun, insan için bir eksiklik teşkil etmeyeceğini belirten müftü Taşçı, insanın en üstün varlık olduğunu hatırlatarak, “Allah insanı yaratırken eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bu sebeple fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun insanı eşrefi mahlûkat olmasına veya üstün bir varlık olmasına engel teşkil etmeyecektir.

Taşçı, insanın bu dünyada sahip olduğu engelinin insanın uzuvlarındaki engel olmadığını, asıl engelin kalplerin görmemesi ve duymaması olduğunu ifade etti.

Müftü Mehmet Taşçı, müftülük olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını, engelli vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak, engellilerin manevi gelişimlerine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Bağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazırRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazır2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldiVan'da karla mücadele çalışmaları devam ediyorVan'da karla mücadele çalışmaları devam ediyorMalatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladıMalatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı
SIRADAKİ HABER