HaberlerYaşamMersin'de yıl içerisinde bir milyon 700 bin fidan dikildi

Mersin'de yıl içerisinde bir milyon 700 bin fidan dikildi

Mersin Valisi Ali İhsan Su, 25 Mart Ormancılık Haftası dolayısıyla fidan dikim etkinliğine katıldı.

Mersin'de yıl içerisinde bir milyon 700 bin fidan dikildi

Her yıl 21-26 Mart'ta kutlanan "Ormancılık Haftası" çerçevesinde ağaçlandırma projesinde fidan dikim etkinliğine katılan Mersin Valisi Ali İhsan Su, ormanların önemine dikkat çekti.

Vali Su, "Mersin olarak ekonomik, kültürel, sosyal, eğitim, sağlık, kültür ve tarihi alanda her sektörde yaptığımız güzel çalışmaların varlığını ifade ederken eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan ilimiz açısından ormanlarımız fazlalığıyla ve güzelliğiyle övünebiliriz. Toplam alanımızın yüzde 54’ü ormanla kaplı olan bir iliz. Bu anlamda Türkiye’de 3’üncü sırada bulunan bir iliz. İnsanlığın, hayatın, sağlıklı yaşamın devamı için ormanlar vazgeçilmezimizdir. Ormansız bir dünya hayatı, yaşamı, canlı yaşamını devam ettirmenin imkân ve ihtimali yoktur. Bu anlamda ormanlarımız bu öneme ait olan varlıklarımızdır." şeklinde konuştu.

İl genelinde yaptığı çalışmaları anlatan Su, "Bizde il olarak ormanlarımızı korumanın yanında aynı zamanda onları geliştirmenin çabasını sürüyoruz. Yıl içerisinde Mersin'de yapılan çalışmalarla bir milyon 700 bine yakın fidan dikimini gerçekleştirdik. 509 hektar yanan orman alanlarımız başta olmak üzere bin 738 hektar alanı ağaçlandırdık.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER