HaberlerYaşam​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti

​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti

​Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından sonra Mersinliler çarşı merkezlerine akın etti.

​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti

Coronavirus tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağından sonra hafta içi çarşı merkezlerinde oluşan yoğunluktan dolayı halk yeni tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağından sonra çarşı merkezlerinde oluşan kalabalığı uygun bulmadığını belirten Cumali Sedef, "Bu kadar emek verilmiş.  Sağlık Bakanı her konuşmasında gerekli kurallara uyulmasını söylediği halde insanların yasaklardan sonra bir arada kalabalık yerlerde bulunmaları emeğe karşı saygısızlıktır. Halkın kendisinin de düşünmesi lazım. Bizim burada yapmamız gereken sosyal mesafeye dikkat edip bu şekilde hareket etmektir. Çünkü devlet bir emek sarf ediyor, emeğin karşılığını da almaları lazım." şeklinde konuştu.

Çarşı merkezlerini yasaklardan sonra kalabalık bulan Cemil Akbaba, "Halk hafta sonları dışarı çıkamadığından dolayı hafta içleri çarşı merkezlerinde yoğunluk oluyor. Bu şekilde tedbirlerin hiçbir faydası olmuyor. Yoğunluk olunca hastalıklar daha fazla artıyor. İlk başlarda sıkı tedbir alınsaydı hastalık böyle olmazdı." ifadelerini kullandı.

Tedbirlere uyulması halinde güzel sonuçlar elde edileceğini söyleyen Adem Dinler, "Emniyet tarafından sıkı tedbirler alınırsa çarşı merkezlerinde oluşan kalabalık düşecektir. Genel anlamda 2 haftalık sokağa çıkma yasağı uygulanırsa vakalarda da düşüş olacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER