HaberlerYaşamMalatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı

Malatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı

​Malatya Umut Kervanı Derneği, 2020 yılında 1033 aileye 200 bin TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ve ev eşyası yardımında bulundu.

Malatya Umut Kervanı 2020 yılı faaliyet raporunu açıkladı

Yetim ve muhtaçlara yardımlarıyla umut olmayı sürdüren Malatya Umut Kervanı (İnsani Yardım Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği), 2020 yıl faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, 2020 yılında 1033 aileye 201 bin 190 TL tutarında nakdi, giyim, gıda, kırmızı et ev eşyası yardımı ulaştırdıklarını kaydetti.

"Ramazan Bayramı'nda 271 aileye yardım ulaştırdık"

"2020 yılında hayrın Yolcuları Derneği bünyesinde temsilcilik olarak yaptığımız yardım faaliyetlerimizi 1 Mayıs 2020 tarihinde Malatya Umut Kervanı Yardım Eğitim Kültür ve yardımlaşma Derneğinin kurulması ile bu dernek çatısı altında devam etmekteyiz." diyen Sağlık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

2020 yılı boyunca yaptığımız bu yardımlar konusunda hemşerilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Yıl içerisinde Malatya ilimizde 82 ihtiyaç sahibi ailemize 42 bin TL tutarında nakdi yardımda bulunduk.

Ayrıca mübarek Ramazan ayında hayırseverlerimizin desteğiyle 39 bin 800 TL tutarında gıda paketi ve market alışveriş çeki hazırlayarak üye ve gönüllerimizle 271 ailemize ulaştırdık.

Kurban Bayramı'nda kurban vecibesini yerine getiren hemşerilerimizin 64 bin 500 TL tutarındaki Kurban paylarını üye ve gönüllülerimizle birlikte 518 aileye ulaştırdık.

Öte yandan 130 ihtiyaç sahibi ailemize 25 bin 250 TL tutarında muhtelif giyim eşyası ile kış mevsimi öncesi özellikle yetim çocuklarımızın bot ve mont ihtiyaçlarını karşıladık.

"18 aileye hayırseverlerimizin desteğiyle ev eşyası ulaştırdık"

Sağlık, "Ayrıca evlerinde kışlık yakacak olmayan 13 fakir ailemize 6 bin 140 TL değerinde yakacak odun yardımında bulunduk. İhtiyacı olup ev eşyası alamayan 18 muhtaç aileye hayırseverlerimizin desteğiyle 18 bin 950 TL değerinde ev eşyası ulaştırdık. 3 Aralık 2020 Dünya Engelliler Gününde yürüme engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ulaşırdık." dedi.

"Toplamda 1033 aileye 201 bin 190 TL tutarında yardımda bulunduk"

Yardım çalışmalarını yurt dışında da sürdürdüklerini kaydeden Sağlık, "Yurtdışında 'Filistin'de yetim; Afrika'da süt keçisi; Afrika'da Mevlit yemeği ve Afrika'da kurban kesimi' adlı yardım projelerine dahil olduk. Hayırseverlerin yaptığı toplam 23 bin 550 TL'lik yardımı Umut Kervanı Vakfına ulaştırılmasına aracılık ettik. Yaptıkları yardımların yerlerine ulaştırıldığını gösteren mesaj ve video bilgilerini hayırseverler ile paylaştık." dedi.

2020 yılında yaşanan salgın ve depremler nedeniyle mağdur ailelerin daha da muhtaç ve zor duruma düştüğüne dikkati çeken Sağlık, şöyle devam etti:

Hayırseverlerimizin destekleriyle bu ailelerimize gücümüz yettiğince el uzatmaya sıkıntılarını gidermeye devam edeceğiz. Resulullah (Sallallahu Aleyhi Vesellem) 'Sadaka, belayı def eder. Yarım hurma ile de olsa infakta bulunun' hadisi şerifi gereğince halkımız ve hayırseverlerimizden yardım etmelerini bekliyoruz.

Sağlık konuşmasını "Allah-u Teâlâ (Celle Celaluhu) yardımlarınızı dergâhı izzetinde kabul etsin İnşallah. Amin." duasıyla noktaladı.

İLGİLİ HABERLER

Yetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekYetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri olduVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri oldu82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor
SIRADAKİ HABER