HaberlerYaşamKovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Elâzığ'ın Kovancılar ilçesinde, deprem nedeniyle ağır hasar olan ve yıkımı gerçekleştirilen Merkez Camii'nin yeniden yapılması için Kovancılar Kaymakamlığı koordinesinde ilk toplantı yapıldı.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kovancılar'da deprem dolayısıyla ağır hasar alan ve geçtiğimiz günlerde yıkımı yapılan Merkez Meydan Camii için ilk toplantı gerçekleştirildi.

Kovancılar Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İlçe Müftüsü Ahmet Bulut, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderlerinin katıldığı toplantı 13:30'da ilçe kütüphanesinde gerçekleştirildi.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kaymakam, Belediye Başkanı ve Müftülük tarafından hazırlanan ve bölgede ilk olacak proje katılımcıların beğenisine sunuldu.

Projede, kültür evi başta olmak üzere eğitim adına caminin alt katında planlanan görseller gösterildi.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Katılanların çoğunluğu tarafından memnuniyetle karşılanan proje toplantısında katılımcılar da dinlendi.

Katılımcılardan bazıları caminin alt katında dükkân yapılması talebinde bulunması üzerine İlçe Kaymakamı'nın yeni proje ve yeni toplantı yapma kararı aldığı öğrenildi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni toplantıdan sonra yeni caminin altında dükkân olup olmayacağı karara bağlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER