HaberlerYaşamKovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Elâzığ'ın Kovancılar ilçesinde, deprem nedeniyle ağır hasar olan ve yıkımı gerçekleştirilen Merkez Camii'nin yeniden yapılması için Kovancılar Kaymakamlığı koordinesinde ilk toplantı yapıldı.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kovancılar'da deprem dolayısıyla ağır hasar alan ve geçtiğimiz günlerde yıkımı yapılan Merkez Meydan Camii için ilk toplantı gerçekleştirildi.

Kovancılar Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Hacı Akpınar, İlçe Müftüsü Ahmet Bulut, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderlerinin katıldığı toplantı 13:30'da ilçe kütüphanesinde gerçekleştirildi.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Kaymakam, Belediye Başkanı ve Müftülük tarafından hazırlanan ve bölgede ilk olacak proje katılımcıların beğenisine sunuldu.

Projede, kültür evi başta olmak üzere eğitim adına caminin alt katında planlanan görseller gösterildi.

Kovancılar'da Merkez Camii İstişare Toplantısı yapıldı

Katılanların çoğunluğu tarafından memnuniyetle karşılanan proje toplantısında katılımcılar da dinlendi.

Katılımcılardan bazıları caminin alt katında dükkân yapılması talebinde bulunması üzerine İlçe Kaymakamı'nın yeni proje ve yeni toplantı yapma kararı aldığı öğrenildi.

Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni toplantıdan sonra yeni caminin altında dükkân olup olmayacağı karara bağlanacak.

İLGİLİ HABERLER

Kış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğizAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğizHusumetli akrabalar 21 yıl sonra barıştırıldıHusumetli akrabalar 21 yıl sonra barıştırıldıGörme engeline rağmen beş vakit namazını camide eda ediyorGörme engeline rağmen beş vakit namazını camide eda ediyorUmut Kervanı Van ve Elâzığ'da yaklaşık 300 aileye gıda yardımında bulunduUmut Kervanı Van ve Elâzığ'da yaklaşık 300 aileye gıda yardımında bulundu
SIRADAKİ HABER