HaberlerYaşamKocaeli'nde bir kişi H1N1 virüsünden öldü

Kocaeli'nde bir kişi H1N1 virüsünden öldü

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Farabi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan, halk arasında 'Domuz gribi' olarak bilinen H1N1 virüsü kaptığı belirtilen 35 yaşındaki Selda Tuggün öldü.

Kocaeli'nde bir kişi H1N1 virüsünden öldü

Domuz gribinden öldüğü belirtilen 53 yaşındaki Güler Akbaş'ın ise başka bir hastalıktan hayatını kaybetti kaydedildi. Ayrıca kentte domuz gribine yakalanan başka bir vakıanın bulunmadığı ifade edildi.

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Darıca'da ölen hastanın sonuçlarında H1N1 virüsü çıktığını söyledi. Op. Dr. Ergüney, gelişmeleri yakından takip ettiklerini, endişe edecek bir durumun olmadığını belirterek, şunları kaydetti: "Darıca'da ölen vatandaşımızın sonuçlarında H1N1 virüsü çıktı. Olayı yakından takip ediyoruz. Şu anda panik yapacak bir durum yoktur. İlimizde her türlü tedbiri almış durumdayız. Ekiplerimizi eğittik ve eğitmeye de devam ediyoruz. Şu anda özel bir tedbir almaya gerek yok. Öte yandan, Sağlık Bakanlığımız yarın Türkiye genelindeki durumla ilgili her şeyi anlatacak." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Karla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdıKarla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılar​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılarBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazırRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazır2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi
SIRADAKİ HABER