HaberlerYaşamKocaeli'nden Gürpınar'a gönül köprüsü

Kocaeli'nden Gürpınar'a gönül köprüsü

Van'ın Gürpınar Belediyesi öncülüğünde başlatılan "Çocuklar Üşümesin" kampanyası kapsamında toplanan kışlık kıyafetler çocukların yüzünü güldürdü.

Kocaeli'nden Gürpınar'a gönül köprüsü

Gürpınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce soğuk geçen kış aylarında ihtiyaç sahibi çocukların yeni kışlık kıyafetler giymesi için hazırlanan projeye kısa süre içerisinde yoğun ilgi gösterildi.

Gürpınar İyilik Merkezi (GİMER) kapsamında hazırlanan projeye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok hayırseverle gönül köprüsü kuruldu.

Proje kapsamında 900 çocuğa bot, mont, eldiven, atkı, bere alınarak kışlık ihtiyaçları giderildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin katılımıyla başlanan dağıtım çalışması kısa süre içerisinde tamamlanacak.

"Çocuk Gülerse Dünya Güler" şiarıyla hareket ettiklerini söyleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, "Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizdeki hemen hemen bütün çocuklara ulaşarak yüzlerini güldürecek bir kıyafet hediye ettik. Bu yıl projemize olan ilgi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Soğuk kış günlerinde ilçemizdeki çocukların yeni elbiselerine kavuşmaları için ekiplerimiz sahadalar. Biz yaşlısından gencine tüm vatandaşlarımıza gönüllerinde hoş bir seda bırakmak için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda projemize destek veren başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlik, beraberlik ve yardımlaşma bilincimiz bu projelerle artarak devam edecektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Van'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorVan'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğizAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğizHusumetli akrabalar 21 yıl sonra barıştırıldıHusumetli akrabalar 21 yıl sonra barıştırıldı
SIRADAKİ HABER