HaberlerYaşamKızılay İdil Temsilciliği 130 yetimi giyindirdi

Kızılay İdil Temsilciliği 130 yetimi giyindirdi

​Şırnak’ta Kızılay İdil Temsilciliği, önceden 11 köyde tespit ettiği 130 yetim çocuğa bot, mont ve elbise hediye ederek sevindirdi.

Kızılay İdil Temsilciliği 130 yetimi giyindirdi

Kızılay Genel Merkezi tarafından 3 ay önce Kızılay İdil Temsilciliğine getirilen Mehmet Akdeniz, üye ve gönüllü ekibiyle beraber ilçeye bağlı köyleri ziyaret ederek yetim çocuk tespiti başlattı.

11 köyde yetim tespit çalışmasını tamamlayan Akdeniz, yetimleri sevindirmek amacıyla “Bir bot, bir mont” kampanyası başlattı.

Hayırseverlerin bağışlarıyla 130 yetim çocuğu giyindirdiklerini belirten Akdeniz, “Başlattığımız kampanyaya hamdolsun çok güzel bir teveccühle karşılaştık. Yaklaşık 130 yetimimize hane ziyaretlerini yaptıktan sonra bot ve mont hediye ettik. Bu bot ve montları Merkezdeki 5 mahallede ve 11 köyde dağıttık.” dedi.

Yetim giyindirme kampanyasının devam ettiğini ifade eden Akdeniz, “Zaman içerisinde yapılacak bağışlarla tespiti yapılan diğer yetimlere de bot ve mont yardımı yapılacak. Ayrıca Kızılay'ın sosyal destek yardımları da düzenli ve planlı bir şekilde ekonomik durumu düşük olan hedef kitleye zamanla ulaştırılacak.” diye konuştu.   

İLGİLİ HABERLER

Yetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekYetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri olduVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri oldu82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor
SIRADAKİ HABER