HaberlerYaşamKavgayı ayırmak isterken canından oldu

Kavgayı ayırmak isterken canından oldu

Adana’nın Kozan ilçesinde iki aile arasında çıkan kavgayı ayırmaya çalıştığı sırada tabanca ile yaralanan 31 yaşındaki Veysel Yıldız yaşamını yitirdi.

Kavgayı ayırmak isterken canından oldu

Olay ilçeye bağlı Cerit Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre aralarında daha önceden husumet bulunan Ahmet Yıldız ile Bayram Sönmezer karşılaştıkları ayçiçeği tarlasında tartışmaya başladı. Bunun üzerine her iki şahıs da oğullarını olay yerine çağırdı. Tarafların ailelerinin de katıldığı bir kavgaya dönüşen tartışma sırasında av tüfeğini Ahmet Yılmaz’a doğrultan Bayram Sönmezer’in oğlu Erhan Sönmezer’e orada bulunan ve kavgayı aralamaya çalışan Ahmet Yıldız’ın yeğeni Veysel Yıldız engel oldu. Elinden silahı alınan fakat ökesi dinmeyen Erhan Sönmezer bu defa belindeki tabancayı Ahmet Yılmaz’a doğrulttu. Bu sırada yine araya giren Veysel Yıldız ateşlenen tabancadan çıkan kurşunların hedefi oldu. Göğsünden yaralanan Veysel Yıldız Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayı duyarak hastaneye akın eden Yıldız’ın yakınları izdihama neden oldu. Hastane girişinde tedbir alan polis Yıldız’ın yakınlarını sakinleştirmekte güçlük çekti. Ağır yaralı Veysel Yıldız yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Yaşanan izdiham nedeni ile Yıldız’ın cesedi hastanenin arka kapısından çıkarılarak morga kondu. Ceset cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Jandarma olay yerinden kaçan cinayet şüphelisi Erhan Sönmezer ve babası Bayram Sönmezer’i yakalamak için çalışma başlattı.
Yıldız’ın geçen yıl evlendiği ve 2 ay önce bir kızının dünyaya geldiği öğrenildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Tödürge Gölü biyolojik zenginliği ile hayranlık uyandırıyorTödürge Gölü biyolojik zenginliği ile hayranlık uyandırıyorAylardır elektrikleri bağlanmayan köylüler büyük mağduriyet yaşıyorAylardır elektrikleri bağlanmayan köylüler büyük mağduriyet yaşıyor​Yıllardır su sorunu yaşayan köylüler sorunlarına çözüm bekliyor​Yıllardır su sorunu yaşayan köylüler sorunlarına çözüm bekliyorArtan yem ve saman fiyatları besicileri tedirgin ediyorArtan yem ve saman fiyatları besicileri tedirgin ediyorYazar Yararlı okuyucularıyla buluştuYazar Yararlı okuyucularıyla buluştu
SIRADAKİ HABER