HaberlerYaşamKarla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı

Karla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı

Siirt'in Şirvan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle karda mahsur kalan Musa Cebe (12), İl Özel İdaresi ekipleri tarafından sağlık ekiplerine ulaştırıldı.

Karla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı

Şirvan ilçesi Nallikaya köyü Turgutlu mezrasında oyun oynarken yüksekten düşen 12 yaşındaki Musa Cebe'yi kurtarmak için  İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri seferber oldu.

İhbarı üzerine harekete geçen ekipler, 3 saat süren çalışmanın ardından Cebe’yi 112 Acil Servis ekiplerine sevk etti.

Başından yaralanan Cebe’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İlçelere bağlı köylerde karla mücadele çalışmanın devam ettiğini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat, "Şuan itibariyle kapalı köy yollarımız bulunmamaktadır. Ancak açılan yollarımız tipiden ötürü tekrar kapanıyor ve açılıyor. Şirvan İlçesi Nallikaya Köyü yolu ise bu sebepten ötürü kapandı ve ekiplerimiz yolu açtığı sırada gelen ihbara anında cevap vererek yüksekten düşen 12 yaşındaki Musa Cebe’yi alarak güvenli bir şekilde sağlık ekiplerine ulaştırıldı." dedi.  

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER