HaberlerYaşamKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardı

Kanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardı

Şırnak’ın Silopi ilçesi Şehit Harun Boy Mahallesi'nde su tahliye kanalında mahsur kalan hamile köpeği, ihbar üzerine itfaiye ekibi kurtardı.

Kanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardı

Su tahliye kanalından köpek sesi duyan vatandaşlar alo 110 ihbar hattını arayarak itfaiye birimine haber verdi. Gece geç saatler de su tahliye kanalında mahsur kalan hamile köpeği kurtarmak için seferber olan itfaiye personelleri, yoğun çaba sonucu köpeği kurtardı.

İtfaiye birimine haber veren vatandaşlardan Mehdi Şah Akyel, kanaldan köpek sesi duyduklarını ve hemen itfaiye birimine haber verdiklerini söyledi. Köpeği kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür eden Akyel, hayvanların da can olduğunu ve bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

İtfaiye eri Azad Tümas, "Köpek su tahliye kanalından menfeze doğru gitmişti. Hamile olduğunu öğrendik ve hassas bir şekilde kanaldan çıkardık. Şu an da mahallede dolaşabiliyor." dedi.

Tümas, sokak hayvanlarına zarar verilmemesi ve mahsur kalan hayvanların kurtarılması için itfaiye ekiplerine haber verilmesini istedi. (İLKHA

 

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER