HaberlerYaşamJulius Richard Petri Kimdir? - Google Doodle'i - Hayat Hikayesi

Julius Richard Petri Kimdir? - Google Doodle'i - Hayat Hikayesi

Julius Richard Petri dünya devi Google doodle oldu. Alman asıllı olan Petri bakteri bilimi hakkında epey bilgi sahibi ve uzmanı. Fakat tüm dünyada Petri kabı olarak bilinen ve bilim dünyasında devamlı kullanılan laboratuar gerecini de icat eden şahıs.Julius Richard Petri'nin bilime katkısı ne olmuştur? Julius Richard Petri kimdir? Julius Richard Petri hayatı ve biyografisi.İşte Julius Richard Petr

Julius Richard Petri Kimdir? - Google Doodle'i - Hayat Hikayesi

Julius Richard Petri'ye özel yapılan doodle, sayfa açılır açılmaz Google'a giren internet kullanıcılarının karşılarına çıkıyor.Bugün arama motoru Google ana sayfasını Julius Richard Petri için hazırlanmış bir doodle süslüyor.

Bizler de ziyaretçilerimiz için Julius Richard Petri kimdir konusunda bilgiler verelim istedik.

Google, petri kabının mucidi Alman bakteriyolog Julius Richard Petri"nin 161"inci doğum gününü kutladı. Petri, icadıyla bakterilerin çok daha iyi analiz edilmesini ve neden oldukları hastalıkların tespit edilmesini sağladı.

Julius Richard Petri kimdir?

Julius Richard Petri, 31 Mayıs 1853 yılında Almanya Barmen'de doğdu.

1871-1875 yılları arasında Kaiser-Wilhelm-Akademi'de okumuş ve 1876 yılında mezun olmuştur. Ardından Berlin'deki  Charité Hastanesi'nde 1882'ye kadar askeri hekim olarak görev yapmıştır.

1877-1879 yıllarında Kraliyet Sağlık Ofisi (Kaiserliches Gesundheitsamt)'ne atanmış ve ünlü bakteriyolog Robert Koch'un asistanı olmuştur.

Julius Richard Petri, burada çalışırken bugün Petri kabı olarak bilinen laboratuar eşyasını icat etmiştir. Petri kabı, hücre kültürlerinin yetiştirildiği camdan yapılmış yayvan yuvarlak bir kaptır. Petri kapları Petri tabağı veya hücre kültür kabı olarak da bilinir.

Julies Richard Petri, 20 Aralık 1921'de 69 yaşındayken Zeitz'de öldü.

Julius_Richard_Petri_31052013

KAYNAK: Haber Yurdum 

YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

İLGİLİ HABERLER

Karla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdıKarla mücadele ekipleri yaralı çocuğu sağlık ekiplerine ulaştırdı​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılar​Sağlık aracının ulaşamadığı hastayı 5 kilometre omuzlarında taşıdılarBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmetRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazırRestoran ve lokanta işletmecileri HES koduyla müşteri kabulüne hazır2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi2020'de koruyucu aile sayısı 6 bin 481'e yükseldi
SIRADAKİ HABER