HaberlerYaşamİzmir'de barajlar alarm veriyor

İzmir'de barajlar alarm veriyor

Ülke genelindeki barajların doluluk oranları alarm verirken İzmir'in en önemli barajlarından olan Aliağa Güzelhisar Barajı'nda doluluk yüzde 50'nin altında kalmaya devam ediyor.

İzmir'de barajlar alarm veriyor

Aliağa Güzelhisar Barajı'nda geçtiğimiz yılın aynı ayında yüzde 60'larda olan doluluk oranı, bu yıl yüzde 50'nin altında kaldı.

Bölgedeki son yağmurların çok fazla etkili olmaması önümüzdeki yaz ayı için kuraklık tehlikesini gündeme getirdi.

Her geçen gün artan küresel ısınma ve değişen iklim koşulları da yaşanabilecek olası kuraklığın en önemli etmenleri arasında gösteriliyor.

Güzelhisar Barajı'nın yanı sıra İzmir'deki diğer barajlarda da durum farklı değil. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından yapılan son güncellemelerde doluluk oranları Tahtalı Barajı'nda yüzde 37.7, Balçova Barajı'nda yüzde 32.51, Gördes Barajı'nda yüzde 3, Ürkmez Barajı'nda yüzde 40.57, Güzelhisar Barajı'nda yüzde 46.86, Alaçatı Kutlu Aktaş Barajı'nda ise yüzde 37.99 olarak ölçüldü.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER