HaberlerYaşamİlkokul öğrencisinin erdemli davranışı takdir topladı

İlkokul öğrencisinin erdemli davranışı takdir topladı

Van'ın Edremit ilçesinde, sınıf başkanlığı adaylığı sırasında, seçilmesi durumunda sınıf arkadaşlarını ata bindirme sözü veren İlkokul 5'inci sınıf öğrencisi Bejan Gül'ün, sözünü yerine getirmek için verdiği çaba takdir topladı.

İlkokul öğrencisinin erdemli davranışı takdir topladı

Geçtiğimiz haftalarda sınıf başkanlığı için yapılan seçimde aday olan Bejan Gül, seçilmesi halinde arkadaşlarına "ata bindirme" vaadinde bulunmuştu. Yapılan seçim sonrası başkan seçilen Gül, verdiği sözü yerine getirmek için harçlıklarını biriktirmeye başladı.

Ancak verdiği sözü yerine getirmek için biriktirdiği harçlıkların yetmeyeceğini anlayan küçük Bejan, çareyi Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ile iletişime geçmekte buldu.

Sınıf Başkanı Gül'den Edremit Belediye Başkanı Say'a mektup

Gül, İlçe Belediye Başkanı Say'a "Bu yıl sınıf başkanlığı için arkadaşlarımı at çiftliğine götürme sözü verdim. Ancak harçlığım yetmedi. Masrafların yarısını benimle paylaşır mısınız?" diye mektup gönderdi.

Gül'ün mektubuna cevap veren Say, "Sözünü tutman, sözünde durman çok önemli. Bana sunduğun teklife ben de şöyle cevap vereyim; biriktirdiğin harçlıklar sende dursun. Arkadaşlarınla birlikte müsait olduğunuz bir gün bizim misafirimiz olun. Gözlerinden öpüyorum, Çocukların Başkanı!' şeklinde dönüş yaptı.

Gönderilen mektubun akabinde Edremit Belediyesi araçlarıyla Ertuğrul Gazi İlk ve Ortaokulu'ndan alınan öğrenciler, Edremit Belediyesi Olimpik Binicilik Merkezi'nde atlarla buluşturuldu. Burada atları seven, onlarla bağ kuran çocuklar büyük bir mutluluk yaşadı.

Güzel anların yansıdığı etkinlikte çocuklar başta sınıf başkanlarının vermiş olduğu sözü tutmasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, Say'a da teşekkür etti.

Edremit Belediye Başkanı Say'dan tebrik ziyareti

Etkinlik sonrası okulu ziyaret ederek çocuklarla bir araya gelen Belediye Başkanı Say, Sınıf Başkanı Bejan Gül'ü davranışından ötürü tebrik etti.

Sınıfta çocuklarla sohbet eden Say, daha sonra Bejan'a Edremit'e özgü Zerrinkadeh Çiçeği'nin bulunduğu tabloyu verirken, getirdiği paketleri de çocuklara hediye etti.

Getirilen hediyeleri arkadaşlarına bizzat dağıtan Gül, mutluluğunu dile getirirken, Say'a da sunmuş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

"Sözünü yerine getirmek için verdiği mücadele takdire şayan"

Bejan'ın sözünde durmasının önemli olduğunu vurgulayan Say, böylesi bir talebe kayıtsız kalmanın mümkün olmayacağını belirtti.

Sözünü yerine getirme sürecinde giriştiği mücadelenin takdire şayan olduğunu vurgulayan Say, Bejan'ı erdemli hareketinden dolayı tebrik etti.

Say, çocuklara ilerleyen günlerde de çeşitli etkinliklerde bir araya geleceklerinin sözünü verdi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER