HaberlerYaşamIHO-EBRAR'dan Siirt’te ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yardım

IHO-EBRAR'dan Siirt’te ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yardım

Dünyanın birçok ülkesinde yardım çalışmaları yapan uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR, Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yaptıkları kış yardımı kapsamında Siirt'te çok sayıda aileye yardım ulaştırdı.

IHO-EBRAR'dan Siirt’te ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yardım

Kış mevsimi öncesinde aralarında yetim, öksüz ve mülteci ailelerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi ailelere odun, kömür ve soba yardımında bulunan  IHO-EBRAR, ihtiyaç sahibi daha çok ailenin ihtiyacını karşılayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kış mevsiminde ihtiyaç sahibi ailelerin odun, kömür ve soba gibi ihtiyaçlarının arttığına dikkat çeken IHO-EBRAR Siirt yetkilisi Ramazan Tokdemir, yetkililerden ve hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.

Tokdemir, "İhtiyaç sahibi ailelere yakacak ve çocukları içinde mont, kaban, ayakkabı ile kışlık elbise yardımında bulunuyoruz. Daha çok ailenin ihtiyacını karşılamak için hayırseverlerden destek bekliyoruz." dedi.

"İhtiyaç sahipleri salgın nedeniyle çok sıkıntı çekiyor"

Covid-19 nedeniyle bu yıl ihtiyaç sahiplerinin sayısının arttığına hatırlatan Tokdemir, "Şu an bu salgın hastalıktan dolayı gerek ülkemiz gerek insanlık ciddi bir sıkıntı içerisindedir. Dolayısıyla ihtiyaç sahipleri de her zaman olduğu gibi IHO-EBRAR’a müracaat eden ihtiyaç sahipleri salgın nedeniyle sıkıntı çektiklerini söylüyor hem de bu durumu biz sahada görüyoruz. Bu sene Umut Kervanı olarak daha önce tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olmak için bir çalışma içerisindeyiz." diye konuştu.

"Hayırseverlerin vakfımıza teslim ettiği yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz"

Tokdemir, "İhtiyaç sahiplerinin odun, kömür ve soba gibi ihtiyaçları var. Bizler de her sene yaptığımız gibi bu sene de hayırseverlerin vakfımıza ulaştırmış olduğu bütün yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Aynı zamanda kış yardımları ile ilgili gerek kışlık giyim gerekse odun ve kömür gibi yakacak ihtiyaçları olsun ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Aileler hafta sonu kısıtlamasını aktivite yaparak geçiriyorlarAileler hafta sonu kısıtlamasını aktivite yaparak geçiriyorlarYeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyorYeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyorVan'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorVan'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyor
SIRADAKİ HABER