HaberlerYaşamİdlib'de "Adıyaman Sokağı" kurulacak

İdlib'de "Adıyaman Sokağı" kurulacak

​Adıyaman İl Müftülüğü tarafından Suriye'nin İdlib kentinde iç savaş nedeniyle mağdur olan ve evsiz bırakılan insanlar için "Adıyaman Sokağı" ismiyle 26 briket ev yaptırılacak.

İdlib'de "Adıyaman Sokağı" kurulacak

Suriye'de, iç savaşta mağdur olup evlerini kaybeden ailelerin güvenli bir bölgede yaşaması için İdlib kırsalında 124 farklı noktada yapımına başlanan briket evlerin inşasına bir katkı da Adıyaman İl Müftülüğü personelinden geldi.

Katledilen, hicrete zorlanan ve evsiz bırakılan Müslümanlara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Taşçı " Yıllardır komşumuz Suriye'de Müslüman kardeşlerimiz oradaki zalim yönetim tarafından, binlercesi katledildi, milyonlarca Müslüman kardeşimiz muhacir duruma düşürüldü. Allah'a hamd olsun yeryüzünde herkesten önce mağdur ve muhacirlere kucağını açan ülkemiz, her konuda olduğu gibi bu konuda da öncülük, liderlik ediyor. Bizler de Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Suriyeli muhacir kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz. Bazen erzak, bazen giyecek, bazen battaniye yani ne çeşit ne tür ihtiyaçları varsa o ihtiyaçlarını gidermek için memleketimizde canhıraş bir şekilde çalışıyoruz." dedi.

"O çocukların sağa sola koşuşturmaları gözlerimizin önünden gitmiyor"

İdlib'te yaşanan insanlık dramının içler açısı olduğunu belirten Taşçı "Yaklaşık 10 gün önce kardeşlerimizin o derme çatma çadırları yağmur ve sellerle yerle bir oldu. Orada yavrularımız, o küçücük minik yavrularımız, anneleri, babaları hep perişan oldular. Çadırları başlarına yıkıldı, evsiz, ocaksız bir şekilde o çocukların sağa sola koşuşturmaları gözlerimizin önünden gitmiyor. Bizler de Adıyaman İl Müftülüğü olarak, özellikle o sel manzaralarını izleyen personelim, yoğun bir şekilde beni aramak suretiyle 'Hocam bir şeyler yapmalıyız, bu kardeşlerimizin imdadına yetişmeliyiz.' diye yoğun bir telefon trafiği oldu. Bu durum beni de çok sevindirdi. Geçtiğimiz hafta toplantımızı yaptık ve iki gün içerisinde 156 bin lira topladık. Kardeşlerimizin başlarını sokacakları bir yuva yapmak için orada 26 briket yapılabilecek kadar parayı Adıyaman il ve ilçe personelimizle birlikte topladık. Yapacağımız evleri oradaki kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Orada yapılacak olan evlere Adıyaman Sokağı ismi verilerek adeta orada bir mahallemiz olacak İnşallah." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER