HaberlerYaşamEvin balkonunda ebabil kuşu buldu

Evin balkonunda ebabil kuşu buldu

Batman’da evinin balkonunda ebabil kuşunu bulan vatandaş, yaralı olmadığını anlayınca doğaya saldı.

Evin balkonunda ebabil kuşu buldu

Batman merkezde evinde oturduğu sırada balkonda ses işiten Yasir Temiz, evin balkonunda ebabil kuşu buldu. Kuşun uçamadığını fark eden Temiz, dikkatli bakınca kuşun ebabil kuşu olduğunu anladığını söyledi.

Bitkin halde olduğunu gördüğü ebabil kuşunu incelediğinde herhangi bir yarasının olmadığını ifade eden Temiz, “Evde otururken balkondan bir ses geldi. Baktığımda ebabil kuşu olduğunu gördüm. İncelediğimde yaralı olmadığını gördüm. Ebabil kuşunu ilk defa gördüm, güzel bir duydu. Herkesin görmesini isterdim.” dedi.

Evin balkonunda ebabil kuşu buldu

Temiz, daha sonra ebabil kuşunu yüksek bir binaya çıkarak doğaya bıraktı.

Ebabil, Kabe’yi yıkmaya giden Ebrehe ordusunu ayak ve gagalarından attıkları taşlarla bozguna uğraştan kuşlar olarak biliniyor.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER