HaberlerYaşamEsnafa destek paketleri sürüyor

Esnafa destek paketleri sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Coronavirus salgını tedbirleri nedeniyle işyerleri kapalı Esnaf ve Sanatkârlar ile Ticaret Odasına kayıtlı esnafın yanında çalışan 7 bin 500 kişiye dağıtmak için gıda kolisi ihalesi gerçekleştirdi.

Esnafa destek paketleri sürüyor

Coronavirus salgınının etkilerini ve bulaş hızını azaltmak için İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge ile faaliyetleri kısmen veya tamamen durdurulan esnaf, sanatkâr ve tacirlerin yaşadığı gelir kaybını azaltmak ve salgının ekonomik etkilerini en aza indirmek amacıyla yaptığı bin 500 TL değerinde desteğin yanı sıra bu işyerlerinde çalışan 7 bin 503 kişiye dağıtmak için gıda kolisi ihalesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nce yapıldı.

Maliyeti yaklaşık bir milyon 592 bin 333 TL olan ihale kapsamında çalışanlara Büyükşehir Belediyesi tarafından 200 TL değerinde kuru gıda desteği sağlanacak.

Bin 23 esnafa, bin 500 TL nakdi destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yapılacak incelemelerin ardından DESOB ve DTSO'ya kayıtlı esnafa destek ödemelerine devam edecek.

1 Şubat Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi İhale Salonunda yapılan ihaleye katılan 7 firmanın dosyaları incelenip yaklaşık maliyetleri açıklandı.

İhale Değerlendirme Komisyonu, yapılan teklifleri ve sonucu açıklamak için gerekli değerlendirmeleri yaparak ihaleyi kazanan firmayı açıklayacak.

İLGİLİ HABERLER

Kanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardıKanalda mahsur kalan hamile köpeği itfaiye ekibi kurtardıBaharın müjdecisi "Nevruz Çiçeği" açtıBaharın müjdecisi "Nevruz Çiçeği" açtı5 asırlık dinozor görünümlü çınar ağacı ilgi görüyor5 asırlık dinozor görünümlü çınar ağacı ilgi görüyorMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldiGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldi
SIRADAKİ HABER