HaberlerYaşamEski MİT'çi Nuri Gündeş, toprağa verildi

Eski MİT'çi Nuri Gündeş, toprağa verildi

Önceki gün hayatını kaybeden eski MİT İstanbul Bölge Başkanı Osman Nuri Gündeş (90), Şakirin Camii’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Eski MİT'çi Nuri Gündeş, toprağa verildi

Hayatını kaybeden eski MİT'çi Nuri Gündeş için Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Gündeş’in cenazesine kızları Prof. Dr. Nükhet Güz, Prof.Dr. Simten Gündeş ile arkadaşları, yakınları ve meslektaşları katıldı. Cami avlusunda taziyeleri kabul eden kızı Prof. Dr. Nükhet Güz, gazetecilere açıklama yaparken gözyaşlarına boğuldu. Prof. Nükhet Güz, “Bir devlet adamı, bir cumhuriyet adamı ve bir Atatürk adamını kaybettik. Bir örnek insanı kaybettik. Babaannem Macit Gökberk’i kaybettiğimizde Cumhuriyet bitiyor dedik. İnşallah Cumhuriyet bitmez, Atatürk bitmez. Görevin nasıl yapılması gerektiğini bilen örnek insandı. Benim ilk üniversitemdi babam. Türkiye’ye nasıl hizmet etmesi gerektiğini ondan öğrendik. Asla da vazgeçmeyiz. Onu çok seviyoruz.”dedi. Nuri Gündeş’in cenazesine MİT müsteşarını temsilen gönderilen çelenk ise dikkat çekti. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Gündeş'in tabutu helallik alınmasından sonra omuzlara konularak bir süre taşındı.

Daha sonra Gündeş'in cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Çocuklar kırlarda kitap okuyup uçurtma uçurduÇocuklar kırlarda kitap okuyup uçurtma uçurduGönüllü olarak bakını üstlendiği hayvanları tedavi edip doğaya salıyorGönüllü olarak bakını üstlendiği hayvanları tedavi edip doğaya salıyorYetimler Vakfından "Kurbanınla Sevindir" projesine destek çağrısıYetimler Vakfından "Kurbanınla Sevindir" projesine destek çağrısıMotosiklet ile hafif ticari araç çarpıştı: Bir ağır yaralıMotosiklet ile hafif ticari araç çarpıştı: Bir ağır yaralıTödürge Gölü biyolojik zenginliği ile hayranlık uyandırıyorTödürge Gölü biyolojik zenginliği ile hayranlık uyandırıyor
SIRADAKİ HABER