HaberlerYaşamErkek çocuk isteyen baba, 6 aylık kızını öldürdü

Erkek çocuk isteyen baba, 6 aylık kızını öldürdü

Esenyurt'ta, erkek çocuk isteyen C.T., eşi E.T.'nin dünyaya getirdiği kız bebeği 6 aylık olduktan sonra duvarlara vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Erkek çocuk isteyen baba, 6 aylık kızını öldürdü

Esenyurt'ta C.T. ve karısı E.T.'nin 6 ay önce kız çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre baba C.T., bu durum karşısında bunalıma girdi. Doğum yapan eşini aylarca suçladı. Aradan geçen 6 ayın ardından önceki gün C.T., bebeğin rahatsızlandığını belirterek ambulans çağırdı.

Ancak eve gelen ekipler, Z.T.'nin yaşamadığını belirledi. C.T.'nin, bebeğin düştüğü yönünde bilgi vermesinin ardından bebek için verilen 'Kaza sonucu öldü' şeklinde rapor hazırlanarak Z.T. toprağa verildi. Ancak olayın ardından baldızı polise giderek olayın kaza olmadığını, bebeğin, babası C.T. tarafından duvarlara vurularak öldürüldüğünü ve ailesini de polise bu gerçeği söylememeleri yönünde tehdit ettiğini anlattı. Baldızı, C.T.'nin bir yıl önce 2014 yılında doğan diğer kız bebeğini de aynı şekilde döverek öldürdüğü şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıyı gözaltına aldı. Emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen C.T., ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Van YYÜ'de "Minik Hayaller Çocuk Mağazası" açıldıVan YYÜ'de "Minik Hayaller Çocuk Mağazası" açıldıElâzığ'da yaban hayvanları için dağlara yem bırakıldıElâzığ'da yaban hayvanları için dağlara yem bırakıldıSağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"Sağlık çalışanlarından "Covid-19 Farkındalık Sergisi"Aileler hafta sonu kısıtlamasını aktivite yaparak geçiriyorlarAileler hafta sonu kısıtlamasını aktivite yaparak geçiriyorlarYeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyorYeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyor
SIRADAKİ HABER