HaberlerYaşamEngelli öğrenciler ürettikleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor

Engelli öğrenciler ürettikleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor

Malatya Turgut Özal Özel Eğitim Meslek okulunda öğrenim gören öğrenciler ve öğretmenleri okul bünyesinde yer alan atölyelerde mobilya ve çeşitli materyaller üreterek ülke ekonomisine ve üretime katkıda bulunuyor.

Engelli öğrenciler ürettikleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor

Engelli bireylerin eğitim öğretim imkânlarından en üst düzeyde yararlanmalarını sağlayan Turgut Özal Özel Eğitim Meslek Okulu, öğrencilerin çalışma hayatına atılmadan önce yeterince mesleki deneyim kazanmalarını, kendilerine güvenlerinin gelişmesini ve nitelikli iş gücü ortaya koyabilmelerini sağlamaktadır.

Bu kapsamda, okul bünyesinde yer alan atölyelerde engelli öğrenciler okulların ihtiyacı olan sıra, masa, dolap ile tasarım beceri, fen teknolojileri, spor, müzik ve yaşam becerileri atölyelerinin mobilya ve çeşitli materyallerinin üretimini geçekleştiriyor.

Ayrıca okul tarafından tasarlanan fasulye masalar da üretilerek öğrencilerin ihtiyaçları karşılanıyor.

Okulu ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Öğrencilere iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmayı, onların temel yaşam ve toplumsal uyum becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay, "Burada üretilen mobilyaları okullarımıza göndererek öğretmen ve öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlayacağız. 2021’de özel eğitim sınıflarımız ile dezavantajlı bölgelerdeki sınıflarımızı ve öğretmen odalarını standart hale getirerek fiziki anlamda standartlarımızı yükseltmeyi ve bunun yanında okullarımızdaki başarıyı da artırmayı hedefliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin fiziki yapısı güçlendirilmiş ortamlarda çalışmaları en tabi haklarıdır." dedi.

Turgut Özal Özel Eğitim Meslek Okulunda bireylere mesleki eğitimin yanı sıra akademik becerilerin kazandırılması da hedeflendiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER