HaberlerYaşamEngelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Batman’da yaşayan Melek Tura, hayatını sandalyeye bağımlı sürdüren çocuğu için akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Aydınlıkevler Mahallesi Veysel Karani Caddesi üzerinde ikamet eden Melek Tura, 17 yaşındaki kızı Kübra Tura’nın doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olduğunu söyledi.

Kızının her geçen gün ağırlaştığını, tekerlekli sandalyeyle onu gezdirmenin kendisi için büyük bir zahmete dönüştüğünü belirten anne Tura, yetkililerden akülü sandalye yardımında bulundu.

Maddi imkansızlıktan ötürü akülü tekerlekli sandalye alamadıklarını dile getiren Tura, “Kızım Kübra hem bedensel hem de zihinsel engellidir. Babası da rahatsızlığından dolayı çalışamıyor. 5 çocuğum var ve sadece bakıcı maaşıyla geçiniyoruz. Maddi durumumuz yok. Kızım için sadece akülü tekerlekli sandalye istiyorum. Çünkü şu anki tekerlekli sandalyeyi kullanmakta güçlük çekiyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden destek istiyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Maskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıMaskeler çevre kirliliğinde plastik atıkları geride bıraktıGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldiGaziantep'te spor muhabirleri "Paintball" etkinliğinde bir araya geldiAdıyaman Müftülüğü bedensel engelli vatandaşlara sahip çıkmaya devam ediyorAdıyaman Müftülüğü bedensel engelli vatandaşlara sahip çıkmaya devam ediyorKanser hastası adamın feryadı: Devlet beni ölüme mi terk edecek?Kanser hastası adamın feryadı: Devlet beni ölüme mi terk edecek?​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti​Mersin'de 2 günlük kısıtlama sonrası halk dışarıya akın etti
SIRADAKİ HABER