HaberlerYaşamEngelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Batman’da yaşayan Melek Tura, hayatını sandalyeye bağımlı sürdüren çocuğu için akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Aydınlıkevler Mahallesi Veysel Karani Caddesi üzerinde ikamet eden Melek Tura, 17 yaşındaki kızı Kübra Tura’nın doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olduğunu söyledi.

Kızının her geçen gün ağırlaştığını, tekerlekli sandalyeyle onu gezdirmenin kendisi için büyük bir zahmete dönüştüğünü belirten anne Tura, yetkililerden akülü sandalye yardımında bulundu.

Maddi imkansızlıktan ötürü akülü tekerlekli sandalye alamadıklarını dile getiren Tura, “Kızım Kübra hem bedensel hem de zihinsel engellidir. Babası da rahatsızlığından dolayı çalışamıyor. 5 çocuğum var ve sadece bakıcı maaşıyla geçiniyoruz. Maddi durumumuz yok. Kızım için sadece akülü tekerlekli sandalye istiyorum. Çünkü şu anki tekerlekli sandalyeyi kullanmakta güçlük çekiyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden destek istiyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER