HaberlerYaşamEngelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Batman’da yaşayan Melek Tura, hayatını sandalyeye bağımlı sürdüren çocuğu için akülü tekerlekli sandalye talebinde bulundu.

Engelli kızı için akülü tekerlekli sandalye istedi

Aydınlıkevler Mahallesi Veysel Karani Caddesi üzerinde ikamet eden Melek Tura, 17 yaşındaki kızı Kübra Tura’nın doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olduğunu söyledi.

Kızının her geçen gün ağırlaştığını, tekerlekli sandalyeyle onu gezdirmenin kendisi için büyük bir zahmete dönüştüğünü belirten anne Tura, yetkililerden akülü sandalye yardımında bulundu.

Maddi imkansızlıktan ötürü akülü tekerlekli sandalye alamadıklarını dile getiren Tura, “Kızım Kübra hem bedensel hem de zihinsel engellidir. Babası da rahatsızlığından dolayı çalışamıyor. 5 çocuğum var ve sadece bakıcı maaşıyla geçiniyoruz. Maddi durumumuz yok. Kızım için sadece akülü tekerlekli sandalye istiyorum. Çünkü şu anki tekerlekli sandalyeyi kullanmakta güçlük çekiyorum. Yetkililerden ve hayırseverlerden destek istiyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER