HaberlerYaşamEğitim için giden 3 Türk, İspanya'da boğuldu

Eğitim için giden 3 Türk, İspanya'da boğuldu

Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Çanakkale'den İspanya'ya giden Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 1 öğretmen ve 2 öğrenci, girdikleri denizde boğuldu.

Eğitim için giden 3 Türk, İspanya'da boğuldu

Alınan bilgiye göre, Gelibolu ilçesinde eğitim veren Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 10 öğrenci ve 2 öğretmen, bir AB projesi kapsamında 4 Nisan'da İspanya’ya gitti. Grup Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella’da denize girdi. Öğrencilerden Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan (18) ile Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant (30), dalgaların etkisi ile boğularak can verdi. Boğulma tehlikesi geçiren Hurşit Özbay (17) isimli öğrenci ise cankurtaranlar tarafından son anda kurtarıldı.

Olayın ardından Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş okula giderek yetkililerden bilgi aldı. Bu arada, Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi’den 2 öğretmenin bu sabah İspanya’ya giderek cenazeleri almaları için görevlendirildiği öğrenildi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

​Yıllardır su sorunu yaşayan köylüler sorunlarına çözüm bekliyor​Yıllardır su sorunu yaşayan köylüler sorunlarına çözüm bekliyorArtan yem ve saman fiyatları besicileri tedirgin ediyorArtan yem ve saman fiyatları besicileri tedirgin ediyorYazar Yararlı okuyucularıyla buluştuYazar Yararlı okuyucularıyla buluştuMalatya Gelincik Tepesinde yapılan konutların kura çekimi yapıldıMalatya Gelincik Tepesinde yapılan konutların kura çekimi yapıldıŞırnak'ta 225 sporcunun katılımıyla düzenlenen bisiklet festivali başladıŞırnak'ta 225 sporcunun katılımıyla düzenlenen bisiklet festivali başladı
SIRADAKİ HABER