HaberlerYaşamDiyarbakır güne karla uyandı

Diyarbakır güne karla uyandı

Diyarbakır'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabah doğru etkisini artırdı. Kenti beyaza bürüyen kar sürücülere zor anlar yaşatırken meteorolojik verilere göre yağışın gün boyu devam edeceği belirtildi.

Diyarbakır güne karla uyandı

Türkiye'nin birçok bölgesini etkisi altına alan kar yağışı, Diyarbakır'da da kendini gösterdi. Şehir merkezinde alışılmadık görüntülere sebep olan kar, cadde ve sokakları beyaz bir örtüyle kapladı.

Şehir merkezinde 5 ila 10 santimetre arasında kalınlığına ulaşan kar ve etkili olan soğuk hava, sabah vakti işine giden sürücülere zaman zaman zor anlar yaşattı.

Bazı araç sürücülerin, araç motorlarını ısıtmak için dakikalarca beklediği görüldü. Ayrıca işe giden bazı gençler karın keyfini çıkarmak için kar topu oynayarak eğlendi.

Meteorolojik bilgilere göre devam eden kar yağışının gün sonuna kadar etkili olacağı bildirilirken ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde açıklama yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Yetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekYetim ailelerine Avrupa Yetim Eli'ndendestekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekAdıyaman’daki dereler ıslah edilecekKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıKontrollü normalleşme sürecinde Batman’da uygulanacak tedbirler açıklandıVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri olduVaka tablosunda Batman göze çarpan illerden biri oldu82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor82 yıldır kimliği yok: Oğlu, babasıyla kardeş görünüyor
SIRADAKİ HABER