HaberlerYaşamDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldı

Diyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldı

Temel atma törenine katılan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, inşa edilen bakımevinin; ileri teknolojinin kullanıldığı ameliyathane, laboratuvar, kedi evi, köpek kulübeleri, büyük hayvan barınağı ve ziyaretçi bahçesinden oluşacağını söyledi.

Diyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün de katkı sunduğu Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Elâzığ-Diyarbakır Yolu üzerinde 17 dönümlük bir alan üzerine inşa ediliyor.

Temel atma töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu şu ifadeleri kullandı:

"Bugün dilsiz dostlarımız için önemli bir gün. Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizin temelini atmak üzere bir aradayız. İnşaat çalışmaları epeyce ilerledi. Burada yapılan güzel yatırımı Diyarbakır kamuoyuna duyurmak söz konusu olunca bu güzel bahar günü sizlerle beraber bir temel atma töreni yapmak istedik."

Kentlerde hayvanların ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Karaloğlu, "Şehirde var olan bütün unsurları hep beraber gözetlemeniz ve kollamanız gerekir. İşte bu düşünceden hareketle Büyükşehir Belediyesi olarak 'Her can bize emanettir.' düsturuyla bu alanda daha önce bir Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz vardı. Ancak çok eskimişti. Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden de bir miktar bağış aldık ve yeni bir yaşam alanı inşa etmeye karar verdik." ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu

"Bu alanda piknik dahi yapılabilecek"

Karaloğlu, "Bakımevimiz bittiğinde içerisinde son derece ileri teknolojinin kullanıldığı ameliyathanesi, laboratuvar, kedi evi, köpek kulübeleri, büyük hayvan barınağı ve çocukların aileleriyle birlikte hayvanlarla zaman geçirebileceği bahçesiyle çok güzel bir mekân oluşturacağız. Bu mekânda, sokakta bakıma muhtaç hale gelmiş, hasta ve yaralı hayvanların tedavileri ile bakımları yapılacak. Vatandaşlarımız için burada güzel bir alan oluşturacağız, gelip burada piknik dahi yapabilecekler. Burada istedikleri hayvanı kurallar çerçevesinde sahiplenebilecekler. Sahiplendirilecek hayvanların takipleri de bu merkezden yapılacak." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER