HaberlerYaşamBatman’da suda mahsur kalan şahıs kurtarıldı

Batman’da suda mahsur kalan şahıs kurtarıldı

Batman Çayı'nda balık avlarken baraj suyunun tahliye edilmesi sonucu mahsur kalan bir vatandaş, yapılan çalışmalar sonucu kurtarıldı.

Batman’da suda mahsur kalan şahıs kurtarıldı

Batman Köprüsü’nde balık avlarken mahsur kalan Sabattullah Ayyıldız (46), Batman Belediyesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bağlı arama ve kurtarma ekibi tarafından kurtarılarak güvenli bölgeye alındı.

Olay, akşam saatlerinde Batman-Diyarbakır Karayolu üzerindeki Batman Köprüsü’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Sabattullah Ayyıldız, balık yakalamak için Batman Çayı'na gitti. Ayyıldız, akşam saatlerinde barajın tahliye edilmesiyle suyun yükselmesi sonucu mahsur kaldı.

Jandarmanın haber vermesi üzerine olay yerine Batman Belediyesi ve AFAD’a bağlı arama ve kurtarma ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekip, suda mahsur kalan Ayyıldız’a ulaşmak için çalışma başlattı.

Ekiplerin yaptıkları çalışmalar sonucu Ayyıldız mahsur kaldığı yerden kurtarılarak güvenli bölgeye ulaştırıldı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER