HaberlerYaşamBaharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Baharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Elâzığ'ın Palu ilçesinde, baharın gelmesiyle bahçe ve tarla sahipleri bahçelerinde ekim yapabilmek için hazırlıklara başladı. Salgın dolayısıyla bu yıl insanların bağ ve bahçe işlerine daha fazla rağbet ettiği gözlendi.

Baharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Baharın gelişiyle birlikte tarla, bağ ve bahçe işleri başladı. Bahçelerdeki çalı çırpı temizlenip yakılırken, ağaç ekimleri gerçekleşiyor.

Bahçe işlerini görmesi için yevmiye ile çalıştıklarını belirten Yılmaz Dağ,  yazın habercisi olan baharın geldiğini vurgulayarak, ağaç ekimi için bahçeyi temizlediklerini belirtti.

Faruk Baloğlu, bahçedeki çalı çırpıyı topladıktan sonra ağaçların altını kazdıklarını, üzüm bağlarını kestiklerini ve yeni ağaçları diktiklerini belirtti.

Baloğlu bu sene salgından dolayı bahçe işlerine birçok insanın iştirak ederek stres attığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER