HaberlerYaşamBaharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Baharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Elâzığ'ın Palu ilçesinde, baharın gelmesiyle bahçe ve tarla sahipleri bahçelerinde ekim yapabilmek için hazırlıklara başladı. Salgın dolayısıyla bu yıl insanların bağ ve bahçe işlerine daha fazla rağbet ettiği gözlendi.

Baharın gelişiyle birlikte bahçe işleri başladı

Baharın gelişiyle birlikte tarla, bağ ve bahçe işleri başladı. Bahçelerdeki çalı çırpı temizlenip yakılırken, ağaç ekimleri gerçekleşiyor.

Bahçe işlerini görmesi için yevmiye ile çalıştıklarını belirten Yılmaz Dağ,  yazın habercisi olan baharın geldiğini vurgulayarak, ağaç ekimi için bahçeyi temizlediklerini belirtti.

Faruk Baloğlu, bahçedeki çalı çırpıyı topladıktan sonra ağaçların altını kazdıklarını, üzüm bağlarını kestiklerini ve yeni ağaçları diktiklerini belirtti.

Baloğlu bu sene salgından dolayı bahçe işlerine birçok insanın iştirak ederek stres attığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER