HaberlerYaşamBağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmet

Bağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmet

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana 400 bin nüfuslu Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 22 ayda 200 milyon TL değerinde hizmet hayata geçirildi.

Bağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmet

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde başta ulaşım olmak üzere birçok alanda 22 ayda 200 milyon TL harcama yapıldığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede büyük bir değişime imza atarak şehrin geleceğine yön verecek önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Belediyenin kaynaklarını halkın hizmeti için kullandıklarını belirten Beyoğlu, özellikle kırsal yerleşim yerlerinin hizmetten yoksun olduğunu tespit ettiklerini şu ifadelerle anlattı:

129 kırsal yerleşim yerine bu kadar kısa zamanda 170 kilometre yeni yolun yanı sıra ilk kez tüm mahalle ve mezralarımıza menfez, köprü ve beton boru gibi hayati önem taşıyan hizmetleri kazandırmak bize nasip oldu.

İlçe merkezinde hayata geçirilen projeler ile vatandaşın yaşamını kolaylaştıran hizmetleri başardıklarının altını çizen Beyoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kendi üretimimiz olan asfalt ile 1 milyon metrekarelik alana tekabül eden 160 kilometre sıcak asfaltlama yaptık. 20 bin metrekareye yaklaşan parke döşeme ve sokak düzenleme çalışması gerçekleştirdik. 30'a yakın okulun çevre düzenlemesi ve bakımını gerçekleştirerek kullanışlı hale getirdik.

"Yerinde dönüşüm modeliyle uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar sürüyor"

100 bin metre kareyi bulan park ve yeşil kuşak projelerinin altını çizen Beyoğlu "Çok amaçlı 4 park projesini kendi imkanlarımızla hayata geçirdik. Bölgemizde ilk olmak üzere 20 bin metrekarelik alanda organik tarım projesini milletimizin hizmetine sunup bölgemizin imaj projelerinden olan gül bahçesini kazandırdık. Aynı şekilde temelini atmış olduğumuz 30 bin metrekarelik çok amaçlı spor kompleksi projemiz devam ediyor." şeklinde konuştu.

Temizlik aracı filosunu 90 araca çıkardıklarını söyleyen Beyoğlu, pandemi sürecinde halka bir buçuk milyon ücretsiz maske dağıttıklarını ifade etti.

Son olarak yaptıkları çalışmalara değinen Beyoğlu "200 binin üzerinde vatandaşımıza temel gıda desteğinde bulunarak 10 bin vatandaşımıza giyim desteği sağladık. Devam eden ve bu yıl hayata geçireceğimiz projeler var. Bunlar vizyon projeler olacak. Yerinde dönüşüm modeliyle uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza tahsis ettiğiniz arsada yapılacak millet bahçesi projesinin ihale aşaması tamamlandı. Kütüphaneli Park, Kuş Cenneti ve Bağ Evi gibi projelerimizi inşaallah en kısa zamanda hayata geçirmiş olacağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER