HaberlerYaşamAvrupa Yetim Eli Elâzığ'da yetimleri sevindirdi

Avrupa Yetim Eli Elâzığ'da yetimleri sevindirdi

Uluslararası alanda faaliyet gösteren Avrupa Yetim Eli Derneği, Elâzığ merkez, Kovancılar ve Palu ilçelerinde belirlediği yetim ailelere Ramazan ayı öncesi gıda kolisi, adak ve akika kurbanı dağıttı.

Avrupa Yetim Eli Elâzığ'da yetimleri sevindirdi

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte, çalışmalarına hız veren Avrupa Yetim Eli, Elâzığ'da belirlediği yetim ailelere gıda kolileri ile kurban eti dağıttı.

Almanya'dan Elâzığ'a gelen Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, gıda kolilerinin yetim ailelere dağıtımına katıldı.

Yetim ailelerin içler acısı durumundan çok etkilendiğini dile getiren Şişman, Afrika gibi birçok ülkede yardım faaliyetlerine katıldığını ve ordaki mağduriyetleri gördüğünü, Türkiye'deki durumun daha iyi olacağını düşündüğünü ama burdaki yetim ailelerin de mağdur olduğuna bizzat şahit olduğunu anlattı.

Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman

Şişman, "Buradaki yetim ailelerin bayağı sıkıntı çektiklerini kendi gözlerimizle gördük. 21'inci yüzyılda hala evlerinde koltuklarının olmadığını, perdelerinin olmadığını, camlarının olmadığını, sıkıntı içinde yaşadıklarını gördük. Bu acı tablo ile karşılaşmak bizleri duygulandırdı. Yetim ailelerimizin bu sıkıntırını Avrupa`ya gittiğimizde oradaki müslümanlara ileteceğiz. İnşallah bu yetimlerimizin sıkıntılarını ve mağduriyetlerini gidereceğiz. Rahat bir şekilde iftar ve sahurlarını yapmaları için, şimdilik bu yetim ailelerimize gıda kolisi dağıttık. Gıda paketi çalışmalarımız daha kapsamlı bir şekilde devam edecek. Önümüzdeki günlerde tekrar gıda kolilerimizi dağıtmaya devam edeceğiz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER