HaberlerYaşamAdıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

Adıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

Adıyaman İl Müftülüğü, engelli vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmak için engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye etti.

Adıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

İl müftülüğü, Adıyaman'ın her ilçesinde bir engeli vatandaşa tekerlekli sandalye vererek, engelli vatandaşlara destek oldu.

Kahta ilçesinde iki ayağından engelli olan Nazime Can'a sandalyesini vermek üzere Girne Mahallesi'ndeki evini ziyaret eden İl Müftüsü Mehmet Taşcı "Peygamber Efendimiz insanlar arasında ırk, renk; zengin, fakir, engelli, engelsiz hiçbir hususta ayrım yapmamış, onlara değer vermiş, onlara iyi davrananları övmüştür. Asıl engel şu gördüğümüz bedenimizde ve vücudumuzda olan maddi engeller değil, asıl engel gözlerimizde olup iyilik ve güzellikleri görmemektir." dedi.

Engelli Koordinatörü Ali Çelik de, Samsat ve Tut ilçe Engelli Koordinatörleri ile birlikte ihtiyaç sahibi bedensel engellilere sandalye hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER