HaberlerYaşamAdıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

Adıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

Adıyaman İl Müftülüğü, engelli vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak ve manevi gelişimlerine katkıda bulunmak için engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye etti.

Adıyaman il Müftülüğü engellilere tekerlekli sandalye hediye etti

İl müftülüğü, Adıyaman'ın her ilçesinde bir engeli vatandaşa tekerlekli sandalye vererek, engelli vatandaşlara destek oldu.

Kahta ilçesinde iki ayağından engelli olan Nazime Can'a sandalyesini vermek üzere Girne Mahallesi'ndeki evini ziyaret eden İl Müftüsü Mehmet Taşcı "Peygamber Efendimiz insanlar arasında ırk, renk; zengin, fakir, engelli, engelsiz hiçbir hususta ayrım yapmamış, onlara değer vermiş, onlara iyi davrananları övmüştür. Asıl engel şu gördüğümüz bedenimizde ve vücudumuzda olan maddi engeller değil, asıl engel gözlerimizde olup iyilik ve güzellikleri görmemektir." dedi.

Engelli Koordinatörü Ali Çelik de, Samsat ve Tut ilçe Engelli Koordinatörleri ile birlikte ihtiyaç sahibi bedensel engellilere sandalye hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Yeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyorYeni doğan 6 ayaklı kuzu görenleri şaşırtıyorVan'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorVan'da kar nedeniyle kapanan yol açma çalışmaları sürüyorDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıDüzce'de yaban hayvanlar için doğaya yem bırakıldıKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorKış şartları ve pandemi hayvan besicilerini olumsuz etkiliyorAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğizAdıyamanlı depremzedeler: Konutlarımıza başlanmasa sandığa gitmeyeceğiz
SIRADAKİ HABER