HaberlerYaşamAdıyaman’daki dereler ıslah edilecek

Adıyaman’daki dereler ıslah edilecek

​Adıyaman'ın çevresinde yer alan yazın kötü koku kış aylarında ise çevre kirliliği oluşturan derelerin ıslah edilmesi için ilk adım atılmaya başlandı.

Adıyaman’daki dereler ıslah edilecek

Kötü kokunun yanı sıra geceleri güvenli yerler olmayan derelerde alkol, uyuşturucu ve daha birçok gayri ahlaki görüntülerin yaşandığını daha öne mahalle sakinleri ve mahalle muhtarları buraların ıslah edilmesi ve vatandaşlara hizmet edilen alanlar olması hakkında İLKHA aracılığıyla yetkililere çağrıda bulunmuştu.

Adıyaman’da koku ve kirlilik oluşturan başta Abo Paşa deresi olmak üzere Çırçır deresi ve Çimen Kümeevler deresinin ıslahı için Ankara temasları sırasında bürokrasi ve siyasilerden destek istedi. Başkan Kılnıç’ın talebine olumlu cevap veren Bakan Yardımcısı Özkaldı, DSİ bölge Müdürlüğüne talimat vererek sorunun hemen çözülmesini istedi.

Kılınç’ın talebini olumlu karşılayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı talimatıyla harekete geçen DSİ 20'inci Bölge Müdürü Sadullah Seven ile Adıyaman 203'üncü Şube Müdürü Mehmet Emin Ertürk Adıyaman’daki derelerin ıslahı hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonunda Kılınç, DSİ Bölge Müdürü Seven, DSİ Şube Müdürü Ertürk ile Belediye Başkan Yardımcıları Şerif Ayaz, Ramazan Oruç ve Mithat Töken ile belediyenin ilgili birim müdürleri söz konusu derelerde incelemelerde bulundu. İncelemeler sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Kılınç, “Derelerin ıslahı konusunda gerekli işlemler yapılacak ve şehrimize nefes aldıran alanlara dönüştürülecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Avrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıAvrupa Yetim Eli Bingöl'de birçok aileye gıda yardımı ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıMalatya Umut Kervanı'ndan hayırseverlere "Ramazan" çağrısıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıDiyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldıViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut olduViranşehir Umut Kervanı Ramazan öncesi ihtiyaç sahiplerine umut oldu
SIRADAKİ HABER