HaberlerYaşam35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

Batman’ın en eski tatlıcılarından olan Kenan Kılıç, çocuk yaştayken babasından öğrendiği tatlıcılık mesleğini 35 yıldır aynı yerde sürdürüyor.

35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

1971 yılında babasının 20 metrekare alanda açtığı dükkânda tatlı üretimine devam ettiklerini belirten Kılıç, babasından öğrendiği mesleği ilerleyen teknolojiye rağmen özveriyle sürdürüyor.

Zamanla işlerinin büyümesiyle İluh Mahallesi’nde bulunan dükkânlarını 50 metrekareye çıkardığını söyleyen Kılıç, yarım asırdır aynı yerde tatlı ürettiklerini, tatlıcılık meleğinin zevkli bir meslek olduğunu anlattı.

Damak kalitesinden taviz vermediklerinden dolayı halkın güvenini kazandıklarını belirten Kılıç, istihdam ettikleri birçok kişinin meslek sahibi olduklarını dile getirdi.

35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

“Yurt dışına bile tatlı gönderdik”

Babasından öğrendiği mesleği kesintisiz devam ettiklerini söyleyen tatlıcı ustası Kenan Kılıç “Babam ile amcam 1971 yılında burada tatlı yapmaya başladılar. Tatlı yapmayı babamdan öğrendim. Ben de 1986’dan bu yana aynı iş yerinde tatlı yapmaya devam ediyorum. Dükkânımız daha önce 20 metrekareydi, şu anda iş yerimi 50 metrekareye çıkardım. Yıllardır aynı hijyen ve kaliteyle Batman halkına tatlı üretmeye devam ediyoruz. 50 yıldır aynı yerde kalitemizden taviz vermediğimiz için insanların bize güveni arttı. Bu nedenle tatlımız da meşhur oldu. Yurt dışına bile gönderdiğimiz olmuştur.” ifadelerini kullandı.

35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

“Herkesin damak tadına hitap ediyoruz”

Ürettikleri tatlıları hem perakende hem de toptan sattıklarını ifade eden Kılıç şöyle devam etti:

“Babamdan öğrendiğim tatlı mesleğini aynı yerde sürdürmeye devam ediyorum. 50 yıldır burada ürettiğimiz tatlıları hem perakende hem de toptan olarak satıyoruz. Birçok kişi burada bu işi öğrenip ailesini geçindirdi. Şu anda ben ile ortağım işletmeye devam ediyoruz. Buradan yaklaşık 20 kişi geçiniyoruz. Unlu mamullerde tat, kıvam ve her şey hamurda bitiyor. Herkesin damak tadına hitap ettiğimiz için her kesimden tercih ediliyoruz.”

35 yıldır baba meleğini sürdürüyor

“İşimi severek ve zevkle yapıyorum”

Tatlıcılık mesleğini severek yaptığını belirten Veysi Sirek ise “Eski bir iş yeri olduğu için müşterilerimizin memnuniyetle buraya gelip tatlı aldıklarını görüyorum. Bunu görünce de çok memnun oluyoruz. 7 yıldır bu şekilde evime ekmek götürüyorum. Böyle eski bir yerde çalışmak bana mutluluk veriyor. İşimi severek ve zevkle yapıyorum. Salgın hastalık nedeniyle kısıtlamalardan dolayı işlerimiz düştü. Önümüz Ramazan, inşallah hastalık biter de bereketli bir Ramazan geçiririz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER