HaberlerSağlıkBatman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldı

Batman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldı

Batman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamayla 40 yaş üstü ve sırası gelen tüm vatandaşları randevu almaya davet etmişti.

Batman’da da aşılama tüm hızıyla sürerken, Batman Valisi Hulusi Şahin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, yazılı açıklama yaparak Halka aşı çağrısında bulundu.

Batman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldı

Hulusi Şahin

Salgınla mücadelede aşı çalışmalarının önemine vurgu yapan ve sırası gelen vatandaşların ivedilikle aşı olması gerektiğinin altını çizen Vali Hulusi Şahin, “Salgın henüz bitmedi. Tedbirlere riayet etmeye hepimizin ihtiyacı var. Tedbirlere ve aşıya güvenmek durumundayız. Bunun da etkilerini süreç içerisinde net olarak görebiliyoruz. Çünkü yatan hastalarımızdaki düşüş yüzümüzü güldürüyor ve 65 yaş üstü hastalarımız da aşı sayesinde hastalığı adeta bir grip niteliğinde sıkıntısız bir şekilde atlatıyor. Bu yüzden el birliğiyle, en kısa sürede eski normallerimize döneceğimize inancımız tam.” dedi.

Batman’da halka ‘aşı ol’ çağrısı yapıldı

Hakan Pamukçu

“119 bin aşı yapıldı”

“Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan salgını sona erdirecek bir silahımız var, o da aşı” diyen İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu da şunları söyledi:

“Aşılama yalnızca bireyleri korumakla kalmaz, virüsün yayılmasını hastalık tablosunu ve dünya çapında ölümleri azaltır. Ancak toplumun en az yüzde 60’ı aşılanırsa toplumdaki dolaşımı engellenebilir. İlimizde şu ana kadar 119 bin aşı yapıldı. Aşının yaygınlaşması ile vaka ve yoğun bakım sayılarımızda da azalma yaşandı. Unutmayalım ki, bütün salgınlar aşıyla bitmiştir. Kendisini ve ailesini düşünen herkesin vakit kaybetmeden aşı için tüm sağlık tesislerimize başvurmasını bekliyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER