HaberlerSporYıldız kadınlar Türkiye Şampiyonu oldu

Yıldız kadınlar Türkiye Şampiyonu oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyespor Yıldız Kadın Futbol takımı Sakarya'da yapılan final karşılaşmalarında rakiplerini geride bırakarak Yıldız Kızlar Türkiye Futbol şampiyonu oldu. Şampiyon takım alınan başarıyı Başkanları Halil Posbıyık ile paylaştı. Sakarya'da yapılan final karşılaşmalarında rakiplerini geride bırakarak Yıldız Kızlar Türkiye Futbol şampiyonu olan Ereğli Belediyespor Yıldız Ka

Yıldız kadınlar Türkiye Şampiyonu oldu
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyespor Yıldız Kadın Futbol takımı Sakarya'da yapılan final karşılaşmalarında rakiplerini geride bırakarak Yıldız Kızlar Türkiye Futbol şampiyonu oldu. Şampiyon takım alınan başarıyı Başkanları Halil Posbıyık ile paylaştı.

Sakarya'da yapılan final karşılaşmalarında rakiplerini geride bırakarak Yıldız Kızlar Türkiye Futbol şampiyonu olan Ereğli Belediyespor Yıldız Kadın Futbol takımı, Ereğli Belediye Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, şampiyonluk kupası ve sporcularla birlikte fotoğraf çektiren Posbıyık, Ereğli'nin kadın futbolunda Türkiye'de bir numara olduğunu belirtti.

Yıldız Kızlarda kazanılan şampiyonluğun bunun bir göstergesi olduğunu söyleyen Posbıyık, "Final müsabakalarında önce Samsun Gülizar Hasan Yılmaz, ardından da Konya İdmanyurdu takımlarını eleyen kızlarımız finalde de çok rahat bir oyun ortaya koydular ve rakiplerini 7-0 mağlup ettiler. Hepimiz için muazzam ve çok keyifli bir gündü. Çocuklarımız muhteşem bir futbol ortaya koydular. Bir kez daha evlatlarımızla iftihar ettik. Hem çocuklarımızı, hem onlara emek veren hocalarımızı hem de evlatlarımızın ailelerini gönülden kutluyorum." dedi.

Ziyarette Başkan Posbıyık’a takımlarla ilgili bilgiler veren Kadın Futbol Takımları Teknik Sorumlusu Ömer Faruk Varlık da, minik ve yıldız takımlarından sonra sıradaki hedeflerinin Türkiye Genç Kızlar Kupası’nı da kazanmak olduğunu söyledi. Varlık konuşmasında, "Gençlerimizin ilk on altı takımdan biri olmaya hak kazandığı final turu eleme maçları da 1 Ekim 2013 Salı günü başlıyor. Bu seride ilk rakibimiz Derince Belediyespor. Derince engelini aşarak finale kadar uzanmak ve finalde de kupayı almak istiyoruz." dedi.

Ziyarette ayrıca basın mensuplarına milli takıma çağrılan yıldız oyuncular tanıtıldı. Milli futbolcular Damla Bozyel, Derya Arhan, Rabia Civan ve Ece Türkoğlu biyografileri hakkında basın mensuplarına kısa bilgiler verdiler. Kaleci antrenörü Mustafa Tatar ve futbol takımı yöneticisi Funda Aktay, Belediye Başkan Yardımcıları Özkan Özyağcı, Nezih Anıl’ın, Belediyemiz Yazı İşleri Müdürü Murat Çetinel ve Karadeniz Ereğli Belediye Spor Kulübü yöneticileri de hazır bulundu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER