HaberlerSporWebo: Şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak isityoruz

Webo: Şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak isityoruz

Fenerbahçe’nin Kamerunlu golcüsü Pierre Webo, Fenerbahçe’yi başarıya götüren faktörlerin başında birliktelik, saygı ve profesyonelliğin geldiğini ifade ederek, yeni sezon içinse yine şampiyon olup, dördüncü yıldızı takmak istediklerini söyledi.

Webo: Şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak isityoruz
Fenerbahçe’nin Kamerunlu golcüsü Pierre Webo, Fenerbahçe’yi başarıya götüren faktörlerin başında birliktelik, saygı ve profesyonelliğin geldiğini ifade ederek, yeni sezon içinse yine şampiyon olup, dördüncü yıldızı takmak istediklerini söyledi.
    FBTV’ye günün Röportajı programına katılan tecrübeli oyuncu, yeni sezon öncesinde açıklamalarda bulundu.
Sözlerine yeni sezon formalarını çok beğendiğini ifade ederek başlayan Webo, "Bu seneki formalar çok güzel ve şık. Zaten üzerinde Fenerbahçe arması varsa o forma her zaman çok güzeldir. Özellikle beyaz formayı çok beğendim. Geleneksel olarak da çubuklu forma da çok hoşuma gitti." dedi.
    Kamerun forması ile Dünya Kupası’nda mücadele eden Webo, "Sportif açıdan aslında benim için çok güzel tecrübe oldu. Skorlara baktığımızda bizim açımızdan kötü bir turnuva oldu. Hayalimdeki dünya kupası olmadı. Çünkü eleme karşılaşmalarının ardından Tunus’a karşı gösterdiğimiz performansın ardından benim dünya kupası ile ilgili hayallerim daha farklıydı. Bu sadece bana bağlı değil. Sonuçta Dünya Kupası’nı geride bıraktık. Geride kaldı." diye konuştu.
    Takım olmayı başaramadıklarını belirten Kamerunlu golcü, "Afrika takımlarının genel sorunu. Kaliteli oyunculara sahip olup, takım olamamak. Biz de bunu yaşadık dünya kupasında. İyi bir imaj veremedik. Kendi takımlarımızda yaptıklarımızı umarım bir gün milli takımla da yaparız. 12 yıldır milli takımda oynuyorum elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Umarım bir gün Avrupalı takımlar gibi demeyeceğim ama Güney Amerikalı takımlar gibi takım olabilmeyi başarırız." temennisinde bulundu.
    Makedonya ile Kamerun arasında oynanan hazırlık maçında gol sonrasında yaşadığı sakatlığın sorulması üzerine Webo, "Benim Dünya Kupası’nda ilk 11’de oynamamı elimden alan goldü. Aslında orda aldığım darbe, darbe bile değildi. Çok hafif bir sızı ve elimde soğukluk hissettim. O maçtan sonra 11’de oynama şansı bulamadım. Oynayabilecek durumdaydım ama 11 şansını yakalayamadım." yanıtını verdi.
    Fiziksel yönün ağır bastığı bir Dünya Kupası’nın oynadığına dikkat çeken yıldız futbolcu, "Futbol belki de robotlaşmaya başladı. Fiziksel durumlar, teknik kapasitelerin çok daha önüne geçti. Herkes tekniğini kullanmaktan ziyade fiziği ile oynuyor. Bu dünya kupasında özellikle bunu da gördük. Çok şık ve göze hoş gelen hareketleri göremedik. Bir oyuncu estetik yönleriyle öne çıkamadı. Fiziksel bir Dünya kupasını geride bıraktık. En büyük kazanım benim için bu turnuvada Brezilyalıların futbola tutkusunu görmek oldu. Brezilya’da Brezilya’ya karşı oynama şansı yakaladım. O tutkuyu görmek keyif vericiydi. Onlar için futbol bir kültürden daha fazlası." değerlendirmesinde bulundu.

HEDEFİMİZ YİNE ŞAMPİYONLUK

    Yeni sezonda hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu dile getiren Kamerunlu yıldız, "Öncelikle sadece kendim için değil tüm futbolcular için sakatlıksız bir sezon diliyorum. Takımımız ile ilgili dileklerime gelirsek, her şeyden önce şampiyonluk. Fenerbahçe’de en büyük istek şampiyonluktur. Bir kez daha bu mutluluğu yaşamak istiyoruz. Kişisel olarak da ben alışık olduğum işe devam etmek istiyorum. Gol atmak, takıma yardım etmek." dedi.
4. yıldızla beraber her şeyin daha güzel olacağına dikkat çeken Webo, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Fenerbahçe gibi büyük ve önemli bir kulübün tarihine geçme şansımız var. Buradaki herkes bu şansa sahip. Fenerbahçe’nin yıldızlarına bir tane daha eklemek ve bu fırsatı kaçırmamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kazanmayı deneyeceğiz demiyorum olabilecek her şeyi yapma gayreti içinde olacağız ve sezon sonunda umarım bu başarıya ulaşırız."
    Takımı başarıya götüren faktörleri sıralayan golcü futbolcu, "Birliktelik, saygı ve profesyonellik. Bu takımdaki herkes de bu saydığım 3 kriter fazlasıyla var. Bu takım her zaman kazanma isteğine sahip. Sadece bu tesis değil bizim her tesisimiz ayrı ayrı harika. Kulübümüz bize başarı için her türlü imkanı sunuyor. İşimizi kolaylaştıracak çok iyi koşullara sahibiz. Maçları kazanmak ve şampiyonluğu elde etmek bize kalıyor." diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER