HaberlerSporTolunay Kafkas: Bizim için dramatik bir veda oldu

Tolunay Kafkas: Bizim için dramatik bir veda oldu

Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bu yıl ligde iyi bir başarı elde ederek gelecek yıl tekrar Avrupa Ligi’nde mücadele etmek istediklerini söyledi.

Tolunay Kafkas: Bizim için dramatik bir veda oldu
Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bu yıl ligde iyi bir başarı elde ederek gelecek yıl tekrar Avrupa Ligi’nde mücadele etmek istediklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off mücadelesinde St Etienne’ye penaltı atışları neticesinde mağlup olarak Avrupa’ya veda eden Karabükspor’da büyük üzüntü yaşanıyor. Karşılaşma sonrası açıklamada bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, kendileri için dramatik bir veda olduğunu vurgulayarak, ‘’Oyunun ilk yarısının tamamına yakınında St Etienne hakimiyeti elinde bulundurdu. Oyunun ikinci yarısında hamlelerde bulunduk. Sistem değişiklikleri yaptık. Oyunu tutmayı başardık. Bir iki tane yakaladığımız pozisyonlar vardı. Zaman zaman biz, zaman zaman onlar baskılı oyuna devam etti. Penaltılar bir şans. Avantajlı olmamıza rağmen son iki penaltıyı kaçırıp elendik. İlk kez katıldığımız bir turnuvada oyuncularım elinden geleni yaptılar. Hepsini tebrik ediyorum. Lige dönmemiz gerekiyor, maçlar başlıyor. Umarım gelecek sene Avrupa kupalarına katılabileceğimiz bir başarıyı elde ederiz" dedi.

Kardemir Karabüksporlu oyuncu Hakan Özmert, Fransa’ya turu geçmeye inanarak geldiklerini ifade ederek, ‘’Gruplara kalmaya inanmıştık ve çok istemiştik. İyi mücadele ettik. Rakip ilk yarı bizden daha iyi oynadı. İkinci yarı takım olarak daha iyi mücadele ettik. Nasip değilmiş penaltılar sonucu olmadı. Bu sene ligi iyi bir konumda bitirip tekrar UEFA Kupası’na katılmak istiyoruz’’ şeklinde konuştu.

St Etienne Teknik Direktörü Christophe Galtier ise büyük bir maç olduğunu belirterek şunları söyledi: ''Ekip olarak iyi organize olduk. Çok baskılı oynadık. Şansızlıklar üst üste geldi ama buna rağmen maç geneli bizim için iyi geçti. İkinci yarı rakip sistem değişikliğiyle bizi zorladı. Penaltılarla olsa da gruplara kalmayı başardık.''

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER