HaberlerSporSpor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor’da Tarsus İdman Yurdu karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetin üzüntüsü yaşanırken, taraftar karşılaşma sonrası teknik direktör Özcan Kızıltan’a tepki gösterdi.

Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor’da Tarsus İdman Yurdu karşısında alınan 2-1’lik mağlubiyetin üzüntüsü yaşanırken, taraftar karşılaşma sonrası teknik direktör Özcan Kızıltan’a tepki gösterdi.

Yeni Malatyaspor’un yediği ilk golden sonra kapalı tribünde kavga çıktı. Bir grup taraftar, Yeni Malatyaspor yönetimine tepki gösterdi. Yaşanan tartışa, emniyet ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte soyunma odasına giden Yeni Malatyaspor teknik direktörü Özcan Kızıltan ile futbolculara, taraftarlar tepki gösterdi. “Kızıltan istifa” sloganlarıyla soyunma odasına giden teknik direktör Kızıltan, futbolcularıyla bir toplantı yaptı.

Bu sırada stat önünde toplanan taraftarlar, Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan’ı istifaya davet etti.

Futbolcularıyla soyunma odasına 45 dakika süren bir görüşme yapan Kızıltan, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Her açıdan kötü bir maç oldu. Tabi bunun yaşanması üzüntü verici. Ama bugün olayı, gidiş hattı değiştirecek ve kazanmak için gerekli olan mücadeleyi ortaya koyamadık. Nedense, çok tedirgindik. Maç 0-0 giderken çok sorumsuzca ve basit bir gol yedik. Akabinde golü bulduk. Maçı çevirebileceğimizi düşünürken, yine çok basit bir gol yedik. Maalesef bizim için kötü oldu” dedi.

Kızıltan, taraftarların istifa sloganlarının hatırlatılması üzerine, şu açıklamayı yaptı:

“Bu doğal bir tepkidir. Yöneticilerimizle oturup, konuşuruz. İşin muhasebesini yaparız. Yeni Malatyaspor için hayırlısı ne ise onu yaparız. Bırakmamız gerekiyorsa bırakırız. Devam etmemiz gerekiyorsa, devam ederiz. Şuan çok sinirliyim. Çok sakin düşünemeyebilirim. Ama Yeni Malatyaspor’un başarısı için ve de geleceği adına üzerime ne düşüyorsa onu yaparım. İnşallah Yeni Malatyaspor mutlu ve iyi olsun. Ben her zaman burada çalışmaktan onur ve gurur duydum. Ben futboldan ekmek yiyorsam, gelip Malatya’da futbol oynamamın büyük bir yeri vardır. Biz burada oluruz veya olmayız ama her zaman Yeni Malatyaspor’un başarısı için dua ederiz. İnsanlara destek oluruz. Yöneticilerimizle oturup, konuşuruz üzerimize düşen ne varsa yerine getiririz.”

Tecrübeli teknik adam, soyunma odasında futbolcular arasında gerginlik olduğu iddialarını yalanladı. Kızıltan, “Soyunma odasında herhangi bir sıkıntı olmadı. Yüksek bir ses bile olmadı” dedi.

Yedikleri 2 golde de bireysel hataların olduğunu ifade eden Kızıltan, “Bence üzerinde durulması gereken konu yediğimiz 2 goldür. Benim hiçbir şekilde kabul etmedim ve edemeyeceğim 2 gol yedik. Bir anlık sorumsuzluk ve dalgınlık yüzünden 2 gol yedik. Adamlar hiç kalemize gelmeden kendi kendimize goller yedik. Maalesef bu ortamı kendimiz yarattık” diye konuştu.

Tarsus İdman Yurdu Teknik Direktörü Armağan Yapıcı ise Yeni Malatyaspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Futbolcuların yüreklerini ortaya koyarak mücadele ettiğini belirten Yapıcı, “Yeni Malatyaspor, grubun en iyi takımları arasında yer alıyor. Biz bunun bilincindeydik. Ama sahada iyi takım olmak yetmiyor. İsim olarak iyiler ama bizim çocuklar yürekleriyle oynadılar. Dediğimiz her şeyi harfiyen uyguladılar. Yeni Malatyaspor’un zaaflarını da iyi biliyorduk. Bunları iyi değerlendirdik ve galip geldik. Bizim için çok önemli bir galibiyet oldu. Çünkü ligde çok zor durumdayız. Ligin sonlarındayız ve bir an önce buradan kurtulmamız gerekiyordu. Bu açıdan bizim için çok iyi bir çıkış maçı oldu” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER