HaberlerSporŞemsettin Baş, Bursaspor'a imzayı attı

Şemsettin Baş, Bursaspor'a imzayı attı

Bursaspor Basketbol A Takım Teknik Sorumlusu Şemsettin Baş, Bursaspor'daki hedeflerini şampiyonluk olarak açıkladı. TOFAŞ Spor Kulübü ve A Milli Takım'ın efsane oyuncularından Şemsettin Baş, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen törenle resmi imzayı attı. Törende konuşan Bursaspor Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin, basketbol camiasının yakından tanıdığı ve oyunculuk döneminde gönüllere taht kurmuş bir isimle anlaştıklarını söyledi. Sezgin, şunları dile getirdi: "Bir çok hoca

Şemsettin Baş, Bursaspor'a imzayı attı
Bursaspor Basketbol A Takım Teknik Sorumlusu Şemsettin Baş, Bursaspor'daki hedeflerini şampiyonluk olarak açıkladı.

TOFAŞ Spor Kulübü ve A Milli Takım'ın efsane oyuncularından Şemsettin Baş, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen törenle resmi imzayı attı. Törende konuşan Bursaspor Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin, basketbol camiasının yakından tanıdığı ve oyunculuk döneminde gönüllere taht kurmuş bir isimle anlaştıklarını söyledi. Sezgin, şunları dile getirdi: "Bir çok hocamızla görüşmelerimiz oldu. Ancak hocamızla anlaştık. Başarılı olmak istiyoruz. İnşallah mahcup olmayacağız. Hedefimiz, Bursaspor markasına yakışır şekilde mücadele ederek Bursaspor markasına değer katmak."

"BÜTÇEMİZ 600 BİN TL"

Bu sene 3.ligden başlayacaklarını ve adım adım birinci lige çıkmak istediklerini ifade eden Sezgin, "Bütçemizin yüzde 90'lık kısmını sponsorlardan karşılayacağız. Yüzde 10'u Bursaspor karşılayacak. 550 ile 600 bin TL arası olacak." dedi.

BAŞ: ÇOK GURURLUYUM

Teknik Sorumlu Şemsettin Baş ise şu değerlendirmede bulundu: "Bursaspor'un ve Bursa şehrinin ihtiyacı olan basketbol atılımını yaptığı için öncelikle başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Çok gururluyum. Bursa bana çok şeyler kattığı için bu görevi borç biliyorum. Bu borcu ödemek için görevi kabul ettim. Yolumuz çok uzun, zorlu, zamanımız dar. Ama inşallah sene sonu bunu şampiyonlukla taçlandırıp, Bursaspor'u layık olduğu yerlere çıkarmak istiyoruz."

"KARAKTERİ SAĞLAM OYUNCULARI TERCİH EDECEĞİZ"

Baş, transfer konusunda ise şunları söyledi: "Karakteri sağlam oyuncuları tercih edeceğiz, zamanımız dar. Diğer rakiplerimizin hepsi antrenmana bile başladı, biz daha transfere bile başlamadık. Ama tecrübemizi ve birikimimizi aktararak burada da başarılı olacağımıza inanıyorum."

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER