HaberlerSporMilli futbol takımları, Eylül'de 16 karşılaşma oynayacak

Milli futbol takımları, Eylül'de 16 karşılaşma oynayacak

Kadın ve erkek milli futbol takımları, Eylül ayında toplam 16 maç yapacak. Eylül ayındaki yoğun maç programı 3 Eylül'de A Milli Takım ile başlayacak. Danimarka Futbol Federasyonu'nun 125. kuruluş yılı kutlaması onuruna yapılacak özel maç Odense'de oynanacak. TRE-FOR Park'ta oynanacak müsabaka TSİ 21.00'de başlayacak. A Milli Takım, 2016 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarına ise 9 Eylül Salı günü oynanacak İzlanda karşılaşması ile başlayacak. Başkent Reykjavik'te bulunan Laugardalsvöllur Ulusal

Milli futbol takımları, Eylül'de 16 karşılaşma oynayacak
Kadın ve erkek milli futbol takımları, Eylül ayında toplam 16 maç yapacak. Eylül ayındaki yoğun maç programı 3 Eylül'de A Milli Takım ile başlayacak. Danimarka Futbol Federasyonu'nun 125. kuruluş yılı kutlaması onuruna yapılacak özel maç Odense'de oynanacak. TRE-FOR Park'ta oynanacak müsabaka TSİ 21.00'de başlayacak.

A Milli Takım, 2016 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarına ise 9 Eylül Salı günü oynanacak İzlanda karşılaşması ile başlayacak. Başkent Reykjavik'te bulunan Laugardalsvöllur Ulusal Stadyumu'ndaki maç ise TSİ 21.45'te.

Eylül'ün ilk resmi maçını ise Ümit Milli Takımı, yapacak. 2015 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı hedefleyen Ümit Milliler, 5 Eylül Cuma günü deplasmanda Malta ile oynayacak. Grubu'nda ilk 2'ye girerek play-off oynamayı amaçlayan Ümit Milli Takım, eleme grubundaki son maçında ise 9 Eylül'de yine deplasmanda İsveç ile yapacak.

Portekiz'de yapılacak 2015 Dünya Plaj Futbolu Kupası'na katılmak isteyen Plaj Milli Takımı, Avrupa elemelerinde arka arkaya 3 maç yapacak. İtalya'nın Jesolo kentindeki maçlarda Türkiye; 5 Eylül'de Belarus, 6 Eylül'de Rusya ve 7 Eylül'de de Gürcistan ile karşılaşacak.

2015 U19 Avrupa Şampiyonası 1.eleme turuna hazırlanan U19 Milli Takımı, 16 Eylül Salı günü Moldova ile deplasmanda özel maç yapacak.

Geçtiğimiz yaz Malta'da yapılan Avrupa Şampiyonası'na katılmayı başaran U17 Milli Takımı, 2015'te Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılmak için 1.tur eleme maçlarını 19-24 Eylül tarihleri arasında oynayacak. Slovenya'nın ev sahipliğindeki organizasyonda Türkiye; 19 Eylül'de Slovenya, 21 Eylül'de Kuzey İrlanda, 24 Eylül'de de Portekiz ile karşılaşacak.

Kadın Milli Takımları da bu ay içerisinde hepsi resmi toplam 5 maça çıkacak. Temmuz 2015'te İsrail'de düzenlenecek U19 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı hedefleyen Kadın U19 Milli Takımı, 1.eleme turu maçlarını 13-18 Eylül tarihleri arasında oynayacak. Bursa'da ev sahipliğindeki organizasyonda milliler, 13 Eylül'de İtalya, 15 Eylül'de Galler ve 18 Eylül'de Kazakistan ile oynayacak.

Kadın A Milli Takımı da 2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası eleme grubunda 13 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Ukrayna ile oynayacak. Kadın Milliler grubundaki son maçını 17 Eylül'de Bursa'da Belarus ile yapacak.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER