HaberlerSpor'Lassa en sağlam defans ödülleri' sahiplerini buldu

'Lassa en sağlam defans ödülleri' sahiplerini buldu

Brisa ve Digitürk işbirliği ile düzenlenen ‘Lassa en sağlam defans ödülleri’ sahiplerini buldu. Galatasaray’dan Semih Kaya, Fenerbahçe’den Bekir İrtegün ve Egemen Korkmaz ile Trabzonspor’dan Mustafa Yumlu en iyi defans oyuncuları seçildi. Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen törene; Milan ve İtalya Milli takımının efsanevi yıldız futbolcusu Franco Baresi de onur konuğu olarak katıldı. UEFA Avrupa Ligi play off turu rövanş maçında yarın Rostov ile oynayacağı karşılaşma için takımıyla b

'Lassa en sağlam defans ödülleri' sahiplerini buldu
Brisa ve Digitürk işbirliği ile düzenlenen ‘Lassa en sağlam defans ödülleri’ sahiplerini buldu. Galatasaray’dan Semih Kaya, Fenerbahçe’den Bekir İrtegün ve Egemen Korkmaz ile Trabzonspor’dan Mustafa Yumlu en iyi defans oyuncuları seçildi.

Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen törene; Milan ve İtalya Milli takımının efsanevi yıldız futbolcusu Franco Baresi de onur konuğu olarak katıldı. UEFA Avrupa Ligi play off turu rövanş maçında yarın Rostov ile oynayacağı karşılaşma için takımıyla birlikte Rusya’ya giden Mustafa Yumlu ise geceye katılamadı.

Ameliyat olmasından dolayı geceye katılamayan sarı lacivertli futbolcu Egemen Korkmaz ise videolu bir mesaj gönderdi ve şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle beni bu ödüle layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Sakatlığımdan dolayı aranızda bulunamıyorum. Çok üzgünüm. Biliyorsunuz bir operasyon geçirdik. Ayakta durmakta zorlanıyorum. Taraftar gruplarına da teşekkür ediyorum bana bu ödülü layık gördükleri için. En kısa zamanda aranızda olacağım."

Bir diğer en iyi defans ödülüne layık görülen Bekir İrtegün ise "Geçen yıl oynanan maçlarda taraftarların verdikleri oylarlar seçilmiş defans oyuncuları olarak buradaydık. Egemen kardeşim sakatlığından dolayı, Mustafa Yumlu ise yarın ki maçından dolayı yoktu burada. Bence çok güzel bir organizasyon oldu. Bizim ihtiyacımız olan bu güzel şeyler. Türk futbolu kan kaybetmesin tam tersi ona enerji verme çabası içerisinde olmamız gerekiyor. İnşallah gelecek sezonda da performanslarımız yüksek olur." diye konuştu.

Yeni sezon için de tam hazır olmadıklarını belirten Bekir İrtegün, "Tabi ki yüzde yüz hazır olduğumuz söylenemez. Zaten şu zaman diliminde hazır olan takım olduğuna inanmıyorum. Ama Olympiakos, Roma ve akebinde Galatasaray maçında gösterdiğimiz performans bizi çok yukarı çekti moral olarak. Çünkü ben iyi top oynadığımızı düşünüyorum. İyi futbol oynarken tabi eksikliklerimiz de var. Ama biz yinede güzel bir giriş yapacağız zor fikstüre rağmen." şeklinde konuştu.

Gecenin onur konuğu olan Milan ve İtalyan Milli Takım'ın eski efsanevi yıldız futbolcusu Franco Baresi ise bir defans oyuncusunda olması gereken özellikleri anlattırken, "İyi savunma oyuncusunu çok sayıda niteliğe ihtiyacı var. Öncelikle takıma güven vermeli. İyi konsantre olmalı, kendini kontrol edip çok da dikkatli olmalı." ifadelerini kullandı.

Ödül gecesi mini bir konserin ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER