HaberlerSporKulalı zihinsel engelliler olimpiyat kampına gidiyor

Kulalı zihinsel engelliler olimpiyat kampına gidiyor

Kula Halk Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde açılan zihinsel engelliler atletizm kursunda, 2016 Rio Paralimpik Olimpiyatı'na hazırlıklar devam ediyor. Paralimpik sporcuların eğitimini, Masa Tenisi Başantrenörü Mustafa Akıncı veriyor. Merkezin masa tenisçilerinin de katıldığı kampta dokuz paralimpik sporcu, olimpiyata katılmayı haketti. Buna göre Erman Çetiner Antalya, Taygun Arı Kırklareli, Enes Yılmaz Trabzon, Okan Eraslan Bilecik, Özge Nu

Kulalı zihinsel engelliler olimpiyat kampına gidiyor
Kula Halk Eğitim Merkezi'nin katkılarıyla 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde açılan zihinsel engelliler atletizm kursunda, 2016 Rio Paralimpik Olimpiyatı'na hazırlıklar devam ediyor. Paralimpik sporcuların eğitimini, Masa Tenisi Başantrenörü Mustafa Akıncı veriyor. Merkezin masa tenisçilerinin de katıldığı kampta dokuz paralimpik sporcu, olimpiyata katılmayı haketti. Buna göre Erman Çetiner Antalya, Taygun Arı Kırklareli, Enes Yılmaz Trabzon, Okan Eraslan Bilecik, Özge Nur Kurşun Sakarya, Seher Ülgen Aksaray, Kübra Keskiner Afyonkarahisar, Çiğdem Cesur Manisa Kula, Çilem Yavuz Mersin olarak milli takım kampına katılacak.

Özel Sporcular Spor Federasyonu Masa Tenisi Başantrenörü Akıncı, yaptığı açıklamada, ''Kula olarak milli takıma bir sporcu vermekten büyük gurur duyuyoruz. Kula adını her platforma duyurmak maksadı ile yaptığımız çalışmaların başarılı olması, gerek Halk Eğitim Müdürlüğü gerekse Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü olarak bizlere büyük gurur vermektedir. Çiğdem Hanım, başarılı ve istikrarlı bir sporcumuzdur. Umut ediyorum ki başarılı olacaktır. Buradan değerli katkıları ve desteklerinden dolayı Kula Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kula 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teşekkür ediyorum.'' dedi. Olimpiyatta Türk bayrağını göndere çektirerek İstiklâl Marşı'nı okutmak istediklerini belirten Akıncı, çok çalışarak daha fazla sporcu ile olimpiyatlara katılacaklarını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER