HaberlerSporKarşı dava açan Beşiktaş'tan KAP'a haciz açıklaması

Karşı dava açan Beşiktaş'tan KAP'a haciz açıklaması

Eski başkanlardan Yıldırım Demirören dönemine ait bir borç nedeniyle güne haciz şokuyla başlayan Beşiktaş, karşı dava ile harekete geçerken Kamu Aydınlatma Platformu'na da (KAP) bir yazı gönderdi.

Karşı dava açan Beşiktaş'tan KAP'a haciz açıklaması

Beşiktaş yönetiminin haciz olayına tepki gösterdiği belirtilirken, KAP'a gönderilen yazıda da "Şirketimiz protokol gereği tüm ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir, borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır." denildi.

Bir reklam şirketinin 8 milyon 839 bin dolarlık borç nedeniyle Beşiktaş Kulübü'ne başlattığı haciz işlemi sonrası siyah beyazlılardan ilk açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen bilgilendirme yazısında tüm ödemelerin eksiksiz yapıldığına vurgu yapılırken, "Borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır." denilerek şu ifadelere yer verildi:

"28.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere, Şirketimiz ile Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti. arasında sulh protokolü imzalanmış olup, Şirketimiz protokol gereği tüm yükümlülüklerini/ödemelerini eksiksiz olarak yerine getirmiştir. Ancak Aktif Tanıtım ve Matbaa Hizm. Tic. Ltd. Şti., protokolün ihlal edilmiş olduğunu öne sürerek alacakları ile ilgili olarak şirketimiz aleyhine icra takibi başlatmıştır.

Bunun üzerine şirketimiz tarafından borçlu bulunmadığımızın tespiti amacıyla menfii tespit davası açılmıştır. Hukuki süreç devam etmekte olup, yargı kararının beklenmesinin gerektiği açıktır.

Konu ile ilgili gelişmeler konusunda Kamuoyu bilgilendirilmeye devam edecektir." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER