HaberlerSporKardemir Karabükspor ilk kez Avrupa Kupası ön eleme maçına çıkıyor

Kardemir Karabükspor ilk kez Avrupa Kupası ön eleme maçına çıkıyor

Kardemir Karabükspor tarihinde ilk defa UEFA Avrupa Kupası ön eleme maçına çıkacak ve 31 Temmuz günü kendi sahasında Norveç’in Rosenborg takımını konuk edecek. Maç hazırlıklarına bayram süresince devam edecek olan kırmızı mavililer, bir üst tura geçmeyi hedefliyor. İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ve tek eksiklerinin bazı transferlerin bu maça yetişememiş olması olduğunu belirten teknik direktör Tolunay Kafkas, "Bu da çok doğal, transferler çok kolay olmuyor. Bir takım pürüzler çıkıyor. Umarı

Kardemir Karabükspor ilk kez Avrupa Kupası ön eleme maçına çıkıyor
Kardemir Karabükspor tarihinde ilk defa UEFA Avrupa Kupası ön eleme maçına çıkacak ve 31 Temmuz günü kendi sahasında Norveç’in Rosenborg takımını konuk edecek. Maç hazırlıklarına bayram süresince devam edecek olan kırmızı mavililer, bir üst tura geçmeyi hedefliyor.

İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ve tek eksiklerinin bazı transferlerin bu maça yetişememiş olması olduğunu belirten teknik direktör Tolunay Kafkas, "Bu da çok doğal, transferler çok kolay olmuyor. Bir takım pürüzler çıkıyor. Umarım bu haftadan sonra onlara da netlik kazandırırız. İyi bir takıma karşı oynayacağız. Bildiğiniz gibi her yıl Avrupa'da kupalara katılan ve kendi ülkesinde şampiyon olmuş marka bir takım. İlk kez Avrupa'da oynayacak olmamız bize mutluluk ve heyecan veriyor. Bu seviyede oynayacak oyuncumuzun az olması ise bizim için bir handikap. Buradan gol yemeden Rosenborg'a gitmek istiyoruz. Bunun hazırlıkları içerisindeyiz. Bugün çift antrenman, yarın öbür gün ve çarşamba günü tek antrenman yapıp kampa gireceğiz. Umarım izleyenlere ve taraftarlarımıza iyi bir maç seyrettiririz. Bizim bir diğer dezavantajımız onların liginde maçların oynanıyor olması. Bizim de ilk resmi maçımız olması. Bunu kapatacağız. Genç ve dinamik bir takımız. Sahamızda oynayacağımız maçta her şeyimizi ortaya koyacağız." dedi.

Bursaspor’un elenmesine üzüldüklerini belirten Kafkas, "Çıkan olaylara da üzüldük. Olmasını istemediğimiz şeyler. Bursa çok köklü ve iyi bir camia. Zaman zaman futbolun içerisinde bunlar oluyor. Umarım biz bunu telafi ederiz. Ülkemiz adına iyi işler yaparız ama bizim için öncelikli olan turu atlamak. Karabük Demir Çelik Fabrikası nasıl bir dünya markası ise Kardemir Karabükspor'u da marka haline getirmek istiyoruz. Onun için bizim adımıza bu maç gerçekten önemli bir maç olacak." diye konuştu.

"DAHA İSTEDİĞİM DÜZEYDE DEĞİLİZ"

Takımın istediği düzeye henüz gelmediğini ifade eden Kafkas şunları söyledi: "Bugün itibariyle 20 günlük bir dönem geçirdik. Oldukça da yoğun çalıştık. Takımım henüz istenilen seviyeye gelmedi. İstenilen seviyeye gelmesi 6-8 haftayı bulur. Bu handikabı inancımızla, aklımızla ortaya koyacağımız oyun anlayışı ve felsefemiz ile aşacağız. Transferler bu maça yetiştirilemedi. Transfer kolay olmuyor. Paranız da olsa bazen kulüplerden bazen de oyunculardan kaynaklanan sıkıntılar oluyor. Beklemediğimiz şeyler çıktı karşımıza. Aslında santrafor transferi bitmişti. Beklemediğimiz bir şey çıktı karşımıza. Önemli olan, doğru ve sağlıklı oyuncuyu bulmak. Bu da kolay olmuyor. Enaramo ve Akpala ile ilgili tasarrufumuz var. Furkan Özçal biliyorsunuz Galatasaray'ın oyuncusu. Bakalım nasıl gelişmeler olacak. İzlemekteyiz. Galatasaray nasıl bir kara verir, yeni hocaları var onu bekleyeceğiz. Bir sağ kenar, santrafor ve orta saha oyuncusu takımımıza katılacak. Transferler konusunda net bir tarih vermek çok doğru değil. Bu transferleri yapacağız. Daha güçlü bir Karabükspor olması için bu transferler şart. Oralar bizim için bir eksiklik."

Taraftarlara da çağrıda bulunan Kafkas, "Bu maç sıradan bir maç değil. Özellikle sezon başı olması dolayısıyla taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Bizim için itici bir güçler. Geçen sene bizi kötü günümüzde de iyi günümüzde de desteklediler. Takımın gerçek bir taraftara sahip olduğunu gösterdiler. Daha önce söylediğim gibi hava her zaman güneşli olmuyor, hava yağmurlu da olacak. Bazen kötü oynayacağız. Onların desteği ile ayakta kalacağız." şeklinde sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER