HaberlerSporGüreş Federasyonu Başkan adayı Aydın: Başarı grafiğini sürdüreceğiz

Güreş Federasyonu Başkan adayı Aydın: Başarı grafiğini sürdüreceğiz

Güreş Federasyonu Başkanlığı'na aday olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Musa Aydın, devralacağı bayrağı 2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunları'nın zirvesine taşıyacağını söyledi.

Güreş Federasyonu Başkan adayı Aydın: Başarı grafiğini sürdüreceğiz

Ankara’da 8 Nisan Çarşamba günü yapılacak Türkiye Güreş Federasyonu Olağanüstü Genel Kurul öncesinde başkanlık için aday olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Musa Aydın iddialı konuştu. Aydın, güreş ailesinin kendisine destek vermesi halinde Hamza Yerlikaya’dan devralacağı bayrağı 2016 Rio Olimpiyatları’nın zirvesine dikeceklerini söyledi.

2004-2007 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu'nda asbaşkanlık görevini yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Musa Aydın, 2016 Rio Olimpiyatları’na bir buçuk yıllık bir süre kaldığını hatırlatarak, "Hem ülkemizin hem de Spor Bakanımızın en fazla madalya beklediği branş ata sporumuz güreştir. Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya’nın başkanlığı döneminde geldiğimiz nokta çok iyi durumda ve bu çizgiyi devam ettirmek istiyoruz. Hamza Yerlikaya başta olmak üzere şampiyonlarımızla ve camiamızla birlikte gücümüzü birleştirerek başarıya ulaşmayı hedefliyoruz." dedi.

Güreş Federasyonu seçim süreci öncesinde herkesi birlik ve beraberliğe çağıran Başkan Adayı Musa Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ata sporcumuz güreş, son iki yılda büyük bir ivme kazandı. Bu sürece herkes katkı sağlamalı ve başarıyı devam ettirmek için çalışmalıdır. Güreş ailesinin ve delegelerimizin uygun görmesi halinde Hamza Yerlikaya’dan devralacağımız bayrağı 2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunları’nda zirveye dikeceğiz." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

SIRADAKİ HABER